ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні

Також ЄБРР має намір загалом припинити кредитування проектів відновлювальної енергетики

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 20 листопада 201815363
Сонячні панелі дешевшають, а держава й надалі закуповує таку електроенергію за високими цінами, що призводить до вимивання з бюджету мільярдних коштів і приносить надприбутки тим, хто таку енергію продає

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) припинив фінансування проектів сонячної енергетики та думає над тим, щоб перестати кредитувати відновлювальну енергетику в Україні, заявила старший банкір департаменту електроенергії банку Ольга Єрьоміна.

«Зараз рахунок пішов на дні, коли банк може вирішити, що в подальшому з відновлюваної енергетики нових проектів він не буде робити. Щодо сонячної електроенергії, то ми вже вирішили, що нових проектів не беремо, щодо вітрової поки не прийнято рішення», – сказала представниця ЄБРР, яку процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

За словами Єрьоміної, ЄБРР стурбований відсутністю значних кроків з боку парламенту щодо переходу від «зеленого» тарифу до інших, «раціональніших методів» підтримки розвитку відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).

«Боюся, що ми будемо не останніми, хто перестане підтримувати проекти з відновлюваної енергетики, якщо не почнеться безпосередній плановий перехід на більш стійку систему підтримки ВДЕ-проектів», – додала вона.

Єрьоміна уточнила, що 250 млн євро, які ЄБРР виділив в рамках програми USELF-III для проектів у сфері альтернативної енергетики влітку, зараз майже вичерпані. Нова програма фінансування для відновлюваної енергетики може розглядатися тільки після впровадження в Україні аукціонів, які дозволять знизити тарифи на енергію, вироблену ВДЕ.

Зазначимо, що «зелений» тариф у світі і, зокрема, в Україні, піддається критиці, оскільки держава закуповує таку електроенергію за високими тарифами, тоді як вартість відповідного обладнання постійно знижується. Як наслідок, продавці електроенергії отримують надприбутки в 600-800%, що призводить до вимивання з держбюджету мільярдів гривень, писало раніше видання «Тексти».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук