ЄС офіційно підтвердив закриття прикордонних проектів на заході України

Україна повинна повернути Євросоюзу 8 млн євро

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 22 лютого 201821191
Україна не вклалася в терміни, які визначив Євросоюз для реалізації прикордонних проектів

Євросоюз офіційно повідомив, що припиняє фінансування проектів з розбудови більше ніж десятьох КПП на західному кордоні України, причому частину коштів Україна буде вимушена повернути, йдеться в офіційному роз’ясненні з Єврокомісії у відповідь на запит видання «Європейська правда», також цю інформацію підтвердили кілька співрозмовників видання у структурах ЄС.

Зазначимо, така інформація з’являлася й раніше, але українська сторона її спростовувала.

Зокрема, речниця ЄС Майя Косьянчич пояснила, що припиняється здійснення проектів, на виконання яких ЄС мав перерахувати 29,2 мільйона євро.

«Йдеться про шість проектів із європейським фінансуванням на загальну суму 29,2 мільйона євро, основним бенефіціаром яких була Державна фіскальна служба України. З огляду на затримки з їх реалізацією, враховуючи наші оцінки та повідомлення держав-членів ЄС, ми дійшли висновку, що проекти не могли бути завершені в строк. Ці шість проектів зараз перебувають в процесі закриття, виділені на них та не витрачені гроші мають бути відшкодовані (на рахунки Єврокомісії)», – пояснила речниця ЄС, зауваживши водночас, що ЄС і надалі готовий підтримувати реформування України.

Інший співрозмовник видання у Брюсселі пояснив: всупереч заявам представників української ДФС, рішення Євросоюзу про припинення цих проектів є остаточним.

«Рішення про закриття цих проектів – остаточне, воно було ретельно зважене і ґрунтується на належній оцінці», – пояснив посадовець.

Також він зауважив, що за час реалізації цих проектів Україна отримала від ЄС третину грантових коштів, виділених на проект — близько 10 мільйонів. Більша частина цих коштів лишилася не використаною. За попередніми даними, Київ витратив близько 2 млн євро. Відповідно, Україна має відшкодувати ЄС близько 8 млн євро. Таким чином, сумарна вартість фондів, які були запропоновані Україні, але які вона не використала, становить близько 27 млн євро.

Проекти, фінансування яких припиняється, були призначені не лише на розбудову прикордонних пунктів. Зокрема, один з них був спрямований на переоснащення IT-інфраструктури прикордонників на українсько-польському кордоні. Також кошти ЄС мали піти на переобладнання КПП «Рава-Руська», «Краківець», «Шегині» та «Ягодин», глибоку реконструкцію КПП в Устилузі (всі перераховані – на кордоні з Польщею). Мали бути реконструйовані чотири КПП на українсько-словацькому кордоні, два КПП на кордоні з Румунією та проведена реконструкція на кордоні з Угорщиною задля інтеграції України в міжнародну транспортну систему, в тому числі на КПП в Лужанці.

«Варто зауважити, що зупинка проектів Євросоюзу через неповне використання коштів не є винятковим випадком: це відбувається у співпраці з різними державами, в тому числі із членами ЄС. Водночас майже повне невикористання коштів ЄС, а також одночасне припинення цілої низки проектів у одному секторі є справді загрозливим сигналом щодо рівня готовності України ефективно використовувати європейські фонди», – наголосили автори публікації.

Нагадаємо, про провал робіт із реконструкції пунктів пропуску ZAXID.NET писав ще у серпні 2017 року у редакційному матеріалі «€9,3 млн на вітер».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук