Євросоюз закриває модернізацію прикордонних пунктів на заході України

Наприкінці 2017 року жоден з шести проектів не був завершений, хоча ЄС надавав 29,2 млн євро на фінансування

СуспільствоАндрій Стець, 20 лютого 201815962
Наразі 6 проектів закриваються, а невитрачені гроші відшкодовуються

Європейський союз закриває проект з модернізації та будівництва прикордонних контрольно-пропускних пунктів (КПП) з Україною, розпочатий ще у 2014 році, через сумніви у здатності Києва проводити реформи. Про це інформує Reuters.

Як повідомляється, даний проект був спрямований на допомогу в інтеграції економіки України з сусідніми країнами - Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією. На думку ЄС, модернізація КПП була спрямована на скорочення термінів перетину кордонів та вдосконалення митних процедур.

Однак, такі плани були зруйновані після низки затримок і перевитрат коштів за участю місцевих чиновників і підрядників, зазначає видання.

У заяві агентству представник ЄС сказав: «Після нашої оцінки ми дійшли висновку, що проекти не можуть бути доопрацьовані вчасно. Наразі 6 проектів закриваються, а невитрачені гроші відшкодовуються».

Поряд з цим, один з високопоставлених європейських дипломатів, які займаються відносинами з Україною, зазначив, що з боку України спостерігається певна «втома», існує невдоволення відсутністю реформ, особливо у сфері корупції.

Як повідомляється, станом на кінець 2017 роки жоден з шести проектів контрольно-пропускних пунктів не був завершений, хоча ЄС надавав фінансування в розмірі 29,2 млн євро.

При цьому, Державна фіскальна служба (ДФС) заявила, що причини затримок полягають у зміні персоналу, а також те, що для схвалення і укладення контрактів необхідно більше часу.

Один із працівників ДФС ще 12 березня 2017 року у внутрішньому листуванні стверджував: «Реалізація проектів відповідно до графіка не була виконана належним чином, що в найближчому майбутньому призведе до провалу проектів».

Посадова особа ДФС на умовах анонімності надало копію цієї записки агентству за умови, що автор документу не буде ідентифікований. Адміністрація президента України Петра Порошенка не відповіла на прохання прокоментувати рішення ЄС про закриття проектів, а також його наслідки для іміджу України за кордоном.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук