Євробляхарі заблокували вулицю у центрі Львова

Представники «Авто Євро Сили» вимагають скасувати акциз на розмитнення автомобілів на єврономерах

Представники організації «Авто Євро Сила» заблокували вул. Тадеуша Костюшка у центрі Львова

У четвер, 28 березня, приблизно о 10:30 представники організації «Авто Євро Сила» заблокували вул. Тадеуша Костюшка, де розташований головний офіс Львівської митниці. Євробляхарі залишили свої автомобілі на дорозі, повністю заблокувавши проїзд, та проводять мітинг перед митницею.

Під час мітингу представники «Авто Євро Сили» вимагають відмінити акциз на розмитнення автомобілів на єврономерах. Вони вважають, що загалом вартість розмитнення авто не має становити більше, ніж 40% від вартості автомобіля.

Учасники протесту стверджують, що проводять акцію саме сьогодні, оскільки у Львові відбувається міжнародна зустріч керівників митних органів п’яти країн: України, Болгарії, Польщі, Словаччини та Угорщини.

Учасники акції заявляють, що протестуватимуть доти, поки їхні питання не вирішаться.

Нагадаємо, в Україні діють нові умови ввезення транспортних засобів з-за кордону. 22 лютого закінчився термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією. Після 22 лютого власники таких автівок сплачують акцизний податок за повною ставкою. Так відбуватиметься до 22 травня, а потім власники авто з іноземною реєстрацією, які вчасно не здійснять митного оформлення, будуть змушені платити штрафи у розмірі 170 тис. грн.

Акцизний податок залежить від типу двигуна (бензиновий чи дизельний) та його об’єму в літрах. Для автомобілів з бензиновими двигунами об’ємом до 3 л ставка акцизу становить 50 євро. Для двигунів об’ємом понад три літри – 100 євро. Дизельні двигуни обкладаються податком у 75 євро, але якщо двигун має об’єм понад 3,5 л, то акциз складе 150 євро.

Ця сума також множиться на коефіцієнт віку, який дорівнює кількості повних років з дати виробництва авто. Наприклад, за п'ятирічне авто з бензиновим двигуном об'ємом 1600 см3 доведеться заплатити акциз в розмірі 400 євро. В цьому випадку коефіцієнт 1,6 множиться на базову ставку 50 євро і на коефіцієнт 5 – тобто, вік автомобіля.

Крім акцизу, у вартість розмитнення авто також входять ще три платежі: ПДВ (20% від вартості), ввізне мито (10%) і збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук