Єврокомісія передала остаточні пропозиції щодо нових санкцій проти Росії

СвітРоман Ганкевич, 3 вересня 20144900

Європейська комісія повідомила, що схвалила остаточний проект нових обмежувальних санкцій проти Росії через становище в Україні. Нові заходи розширюють попередні санкції, запроваджені 31 липня, в галузі доступу до ринків капіталу, оборонній сфері, щодо товарів і технологій подвійного призначення.

Про це йдеться в опублікованому 3 вересня на сайті Єврокомісії повідомленні без подальшого роз’яснення.

Наступним етапом буде розгляд цих пропозицій країнами-членами Європейського союзу, після чого Комітет постійних представників країн-членів у Єврокомісії має остаточно ухвалити їх до п’ятниці, 5 вересня. Після ухвалення їх оприлюднять офіційно.

Нагадаємо, у понеділок, 1 вересня Єврокомісія підготувала перші пропозиції щодо цих санкцій, деякі подробиці яких оприлюднило агентство Reuters із посиланням на анонімних дипломатів.

Серед пропозицій – розширення персональних санкцій із забороною на в’їзд до ЄС міністра оборони Росії Сергія Шойгу, заборона надавати позики від ЄС усім російським державним банкам та іншим інституціям, скорочення терміну погашення дозволених для російських державних банків запозичень у ЄС до 30 днів із нинішніх 90, заборона на купівлю російських облігацій. Крім того, запропоновані заборона на експорт товарів оборонного і подвійного призначення, якщо вони призначені чи можуть потрапити до всіх російських імпортерів, а не тільки до оборонних компаній Росії, чи розширення заборони щодо продажу Росії передових технологій у галузі енергетики. Також можливий розгляд пропозиції не запрошувати Росію на культурні, економічні і спортивні заходи в ЄС.

Однак, як повідомляє «Радіо свобода», наразі не відомо, наскільки точним було офіційне повідомлення і який вигляд отримала остаточна пропозиція сьогодні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук