ЄС оприлюднив список санкцій, під які завтра потрапить Росія

СвітВолодимир Пиріг, 31 липня 20145880

Офіційний журнал Європейського Союзу оприлюднив рішення ЄС запровадити стосовно Росії через її дестабілізуючу роль на сході України економічні санкції.

Зважаючи на те, що публікація рішення з’явилася у четвер, пакет дій економічного характеру набере чинності у п’ятницю, 1 серпня, інформує УНІАН.

Зокрема, ЄС вводить заборону на доступ до ринків капіталів, яка обмежить можливість для найбільших російських банків, 50% яких належать російському уряду, до європейського фінансування. Тільки у період з 2004 та 2013 російські компанії отримали капіталу на суму $48 млрд, з них близько четверті – $16,4 млрд були державними та фінансовими інституціями, 47% всіх облігацій, які були випущені Росією у 2013, були на європейському ринку (€7,5 млрд).

ЄС також ввів ембарго на зброю. Ембарго вводиться на всі товари, які є у так званому «військовому списку ЄС». Заборону буде введено з моменту вступу рішення в силу з двома винятками – ембарго не буде застосовано до контрактів, які були підписані до дати вступу в дію цього рішення, і до категорії специфічних контрактів, які необхідні для підтримки вже наявного збройного обладнання (сервіс, постачання запасних частин).

До товарів подвійного призначення буде застосовано дозвільний режим, який передбачає надання в кожному окремому випадку дозволу влади на національному рівні у випадку підписання контракту на експорт товарів, які зазначені у списку.

Аналогічну ліцензійну схему буде запроваджено і до чутливих технологій для видобутку нафти в особливих проектах – пошуку нафти в Арктиці, глибинному бурінню та шельфової нафти.

Повний список санкцій можна прочитати тут

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук