Європарламент голосуватиме за поглиблення зв'язків ЄС з Україною

СвітРоман Ганкевич, 9 листопада 20172070
ЄП пропонує нові шляхи для поглиблення відносин ЄС з Україною, Грузією та Молдовою

Європейський парламент пропонує нові шляхи активізації відносин ЄС з Україною, Грузією і Молдовою напередодні саміту Східного партнерства, який відбудеться 24 листопада. Про це повідомляється на сайті Європарламенту.

У новій доповіді Європарламенту закликали поглибити співпрацю і знайти нові способи підтримки країн на східних кордонах ЄС. Звіт про власну ініціативу вже прийнятий Комітетом закордонних справ і буде проголосований всіма членами Європарламенту на листопадовому пленарному засіданні в Страсбурзі. Основна увага приділяється Україні, Грузії і Молдові.

Головним у списку рекомендацій є створення цільового фонду для України, Грузії і Молдови. «Цільовий фонд є інструментом розвитку для швидкого і гнучкого реагування ЄС на кризові і посткризові ситуації. Він об'єднає ресурси державних і приватних донорів для інвестицій в проекти, спрямовані на поліпшення соціально-економічних структур», - йдеться в повідомленні.

Комітет також рекомендував посилити підтримку економічних реформ і модернізувати нинішнє партнерство, щоб заохочувати прогрес у запровадженні країнами-партнерами реформ, пов'язаних з ЄС. Наприклад, це оновлення могло б забезпечити доступ до митного або енергетичного союзу ЄС, зазначається в повідомленні. «Створення моделі «Східного партнерства +» для асоційованих країн з можливістю майбутнього членства в митному, енергетичному та цифровому союзі є надзвичайно важливим», – зазначила одна з авторок доповіді ЄП Лайма Андрікіне.

Також в Європарламенті наголосили на необхідності підтримати тиск на Росію для вирішення територіальних конфліктів за участю зазначених країн. У заяві наголошується, що це особливо актуально на даний момент, оскільки санкції ЄС щодо Росії переглядатимуть в січні 2018 року.

Нагадаємо, 2 листопада 2017 года в Сеймі Литви відбулася презентація «Плана Маршалла» для України, який передбачає нову програму допомоги країні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук