Голова МЗС Литви розповів про механізм допомоги Україні

Він зазначив, що так званий «План Маршалла» слід називати «Європейським планом» для України

СвітКатерина Чурилова, 6 листопада 20172230
Голова МЗС Литви розповів про механізм допомоги Україні
фото ЕРА
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс

Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс вважає, що так званий «План Маршалла» для України тепер варто називати «Європейським планом». Про це він заявив після представлення відповідного плану в литовському Сеймі для послів США, Канади, Японії й країн ЄС, передає «Європейська правда».

«Ми вже не називаємо цей план «Планом Маршалла», оскільки асоціації з іншим планом в інший час і з інших причин ... Але, ми називаємо це «Європейський план» для України», – сказав Лінкявічюс.

Він додав, що йдеться не лише про кошти, які передбачається виділити Україні, а й про ту допомогу, яка вже здійснюється і потребує впорядкування для ефективного використання.

«Ми дивимося на сукупність цього процесу, щоб об'єднати зусилля всіх цих і фінансових організацій, таких як Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк і Міжнародний валютний фонд. Кожна організація має вже свій досвід роботи в Україні, і це надання допомоги є умовним, оскільки вона випливає з реформ, з прозорості. І також усе це залежить від успіху в боротьбі з корупцією», – підкреслив Лінкявічюс.

Також він зазначив, що «надання допомоги залежить від адміністративних здібностей в самій Україні упорядкувати цей процес, щоб він не викликав сумнівів у своїй прозорості».

У зв’язку з цим, дипломат підкреслив, що для ефективного використання наданої допомоги, Україні необхідно створювати певну структуру управління проектами, які фінансуватимуться міжнародними інституціями.

За словами Лінкявічюса, така структура має підвищити рівень довіри донорів до України в плані того, що виділені кошти використовуються за призначенням.

Глава МЗС Литви додав, що під цим планом мається на увазі не лише фінансова допомога, а й також «по суті наближення України до Євросоюзу за всіма можливими, скажімо, критеріями, попри те, що, як ми знаємо, політично, не дуже легко дається надання цієї європейської перспективи».

Раніше повідомлялося, що так званий «План Маршалла» (за аналогією програми допомоги Європі після Другої світової війни, яка було розроблена в 1947-1948 роках державним секретарем США Джорджем К. Маршаллом) про довгострокову підтримку України, офіційно підтриманий Європейською народною партією, буде представлено на саміті Східного партнерства в Брюсселі. Згодом з’ясувалося, у документах саміту Східного партнерства немає навіть побіжної згадки про так званий «План Маршалла».

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс передав так званий «план Маршалла» для України в Єврокомісію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук