Заступник голови МВФ заявив, що ніколи не чув про «План Маршалла» для України

На думку функціонера МВФ, головне для України нині — залучення інвестицій

Перший заступник керуючого директора МВФ Девід Ліптон нічого не знає про «План Маршалла» для України. Про це він заявив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Ніколи нічого не чув про цю ідею, і якщо б така підготовка дійсно велася, я б про це знав», – сказав він.

При цьому він зазначив, що продовження Україною реформ сприятиме суттєвому збільшенню фінансування, у вигляді запозичення на боргових ринках чи залучення інвестицій.

«Багатообіцяюча перспектива для України – в залученні інвестицій, які, у свою чергу, почнуть створювати в країні зв’язки з європейським ланцюжком поставок. Подібні зв’язки мають німецькі та скандинавські підприємства в Польщі та інших країнах Центральної Європи. Завдяки талановитій й освіченій робочій силі в Україні, а також враховуючи рівень заробітної плати, майбутнє країни як частини Європи має будуватися не на будь-яких угодах, а на інвестиціях, які почнуть пов'язувати економіку України з економікою Європи. Очікуваний внаслідок цього економічний ефект буде набагато більшим, ніж названі цифри», – додав Ліптон.

Раніше віце-прем’єр Степан Кубів заявляв, що «План Маршалла» для України розрахований на 10 років і в середньостроковій перспективі передбачає виділення по 5 млрд доларів на рік.

Як повідомлялося, ідея надання масштабної фінансової підтримки увійшла до порядку денного саміту Україна-ЄС.

«Ми обговорили можливість нового довгострокового плану підтримки України на кшталт того, що був запропонований на саміті ЄНП, так званого плану Маршалла», – повідомив за підсумками саміту президент Петро Порошенко.

Як писав ZAXID.NET, у березні 2017 року Європейська народна партія схвалила резолюцію про розробку довгострокового плану підтримки України, так званого «плану Маршалла» для України. Торік про розробку плану для України заявили у Німеччині.

Нагадаємо, «План Маршалла» – програма допомоги Європі після Другої світової війни, яка сприяла встановленню післявоєнного світу в Західній Європі. Метою реалізації плану було відновлення зруйнованої війною економіки Європи, усунення торговельних бар'єрів, модернізація промисловості європейських країн і розвиток Європи в цілому.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук