Заступник голови МВФ заявив, що ніколи не чув про «План Маршалла» для України
Перший заступник керуючого директора МВФ Девід Ліптон нічого не знає про «План Маршалла» для України. Про це він заявив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».
«Ніколи нічого не чув про цю ідею, і якщо б така підготовка дійсно велася, я б про це знав», – сказав він.
При цьому він зазначив, що продовження Україною реформ сприятиме суттєвому збільшенню фінансування, у вигляді запозичення на боргових ринках чи залучення інвестицій.
«Багатообіцяюча перспектива для України – в залученні інвестицій, які, у свою чергу, почнуть створювати в країні зв’язки з європейським ланцюжком поставок. Подібні зв’язки мають німецькі та скандинавські підприємства в Польщі та інших країнах Центральної Європи. Завдяки талановитій й освіченій робочій силі в Україні, а також враховуючи рівень заробітної плати, майбутнє країни як частини Європи має будуватися не на будь-яких угодах, а на інвестиціях, які почнуть пов'язувати економіку України з економікою Європи. Очікуваний внаслідок цього економічний ефект буде набагато більшим, ніж названі цифри», – додав Ліптон.
Раніше віце-прем’єр Степан Кубів заявляв, що «План Маршалла» для України розрахований на 10 років і в середньостроковій перспективі передбачає виділення по 5 млрд доларів на рік.
Як повідомлялося, ідея надання масштабної фінансової підтримки увійшла до порядку денного саміту Україна-ЄС.
«Ми обговорили можливість нового довгострокового плану підтримки України на кшталт того, що був запропонований на саміті ЄНП, так званого плану Маршалла», – повідомив за підсумками саміту президент Петро Порошенко.
Як писав ZAXID.NET, у березні 2017 року Європейська народна партія схвалила резолюцію про розробку довгострокового плану підтримки України, так званого «плану Маршалла» для України. Торік про розробку плану для України заявили у Німеччині.
Нагадаємо, «План Маршалла» – програма допомоги Європі після Другої світової війни, яка сприяла встановленню післявоєнного світу в Західній Європі. Метою реалізації плану було відновлення зруйнованої війною економіки Європи, усунення торговельних бар'єрів, модернізація промисловості європейських країн і розвиток Європи в цілому.