Європарламент схвалив нові антидемпінгові правила

СвітРоман Ганкевич, 15 листопада 20171600
Європарламент схвалив нові антидемпінгові правила
фото AP Images
Основні правила стосуються в основному виробництва сталі, алюмінію, велосипедів, цементу, хімікатів, кераміки, скла, паперу і сонячних панелей

Європарламент схвалив в середу, 15 листопада, нові антидемпінгові правила заради захисту робочих місць і промислового виробництва в ЄС. Про це йдеться у комюніке резолюції асамблеї ЄС, пише EU Observer.

Як зазначається, вони покликані «посилити захист європейської торгівлі від демпінгового імпорту», додати до наявних правил соціальні та екологічні критерії, звільнити європейські компанії від зайвого бюрократичного пресингу, підтримати малі та середні підприємства. Резолюція передбачає більш жорсткі правила ЄС для боротьби з демпінгом і в результаті надання субсидії імпортом з третіх країн.

Вперше в світі торговельні правила ЄС вимагатимуть від партнерів дотримуватися міжнародних соціальних та екологічних стандартів для запобігання демпінгу. Мета цього - посилити захист робочих місць і підприємств ЄС від несправедливо дешевого імпорту з третіх країн з широким втручанням держави в економіку.

Єврокомісія повинна відслідковувати ситуацію в країнах-експортерах, а європейські компанії зможуть покладатися на її звіти при подачі скарг. Компанії країн ЄС звільняються від додаткового, понад нинішню процедуру, тягаря доведення в антидемпінгових справах. Малі та середні підприємства отримають допомогу з процедурних питань. Всі зацікавлені сторони, особливо профспілки, можуть робити внесок у прийняття рішень про заходи торговельного захисту.

Прийнявши цю резолюцію, Європарламент схвалив неофіційну угоду про нові правила, досягнуту 3 жовтня між його представниками і учасниками переговорів Ради ЄС. Угоду підтримали 554 депутати, проти 48, 80 утрималися.

Нові правила наберуть чинності після того, як Рада ЄС офіційно схвалить їх і вони будуть опубліковані в Офіційному журналі ЄС.

Вони дозволять ЄС реагувати на недобросовісну торговельну практику, захищаючись від імпорту, який засновано не на ринкових цінах через державне втручання. Головним чином, ідеться про виробництво сталі, алюмінію, велосипедів, цементу, хімікатів, кераміки, скла, паперу і сонячних панелей.

Нагадаємо, раніше сьогодні на пленарному засіданні Європарламент проголосував за рекомендації саміту «Східного партнерства» створити для України, Молдови і Грузії модель «Східне партнерство плюс». Підтримали документ 519 депутатів, проти проголосували 114, а 47 євродепутатів утрималися.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук