Європарламент закликав Великобританію вийти з ЄС

Європарламент прийняв резолюцію щодо Brexit

СвітАндрій Стець, 28 червня 20169641
Європарламент закликав Великобританію вийти з ЄС
фото AFP
Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер

Європарламент провів у вівторок позачергове пленарне засідання і прийняв резолюцію, в якій закликав Великобританію якомога швидше вийти з Євросоюзу.

Як повідомляє українська служба ВВС, відкриваючи засідання в парламенті, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що британський уряд має «уточнити» свою позицію.

Він ще раз нагадав, що результати британського референдуму не вплинуть на відносини між державою та ЄС, втім Великобританія повинна визначитися.

«Я зустрінуся з прем'єром Девідом Кемероном, аби попросити його прояснити ситуацію якнайшвидше. Ми не можемо зануритися у період тривалої невизначеності», - наголосив Юнкер.

Юнкер зазначив, що волю британського народу необхідно поважати, викликавши оплески від лідера Партії незалежності Великобританії (UKIP) Найджела Фараджі, основного учасника кампанії за Brexit.

У відповідь Юнкер, звертаючись до Фараджі, запитав, чому він досі в Європарламенті.

«Я дійсно здивований, що ви тут. Ви боретеся за вихід. Британський народ проголосував на користь виходу. Чому ви тут?»,- сказав Юнкер.

Зрештою, після обговорення ситуації, що склалася через референдум у Великій Британії, депутати проголосували за резолюцію. «За» проголосували 395 депутатів, 200 – «проти», 71 утримався.

В резолюції парламент закликає британський уряд поважати демократичне рішення свого народу через швидке та послідовне виконання процедури виходу, тобто, шляхом активації статті 50 Договору про Європейський Союз, з тим, щоб розпочати переговори про розлучення якомога швидше.

Нагадаємо, що на референдумі 23 червня за вихід Британії з ЄС проголосували 51,9% виборців, тоді як за те, щоб залишитися у складі ЄС, проголосували 48,1%.

Лідери Євросоюзу після референдуму прийняли спільну заяву, в якій закликали владу Великобританії якомога швидше почати реалізацію рішення про вихід з ЄС. Будь-яка затримка тільки невиправдано продовжить невизначеність, заявили в ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук