Європарламент занепокоєний погрозами Росії використати ядерну зброю

СвітАндрій Стець, 27 жовтня 20164510
Минулого тижня РФ розгорнула системи «Іскандер» в Калінінградській області

Європейський парламент стурбований погрозами Росії використати ядерну зброю й закликав держави з ядерною зброєю скоротити її кількість та зменшити її роль у військових доктринах. Про це йдеться в резолюції «Ядерна безпека та нерозповсюдження», яка була проголосована в четвер, 27 жовтня, у рамках пленарного засідання Європарламенту в Страсбурзі, повідомляє УНІАН.

Зокрема, депутати Європарламенту висловили стурбованість щодо висловлювань з російського боку, які вказують на підвищену готовність використати ядерну зброю і на розгляд можливості розгортання ядерної зброї на додаткових територіях у Європі.

Депутати вказали на «тривожні приклади російських військових навчань, що імітують використання цієї зброї проти Польщі, на заяви високопоставлених російських офіційних осіб про те, що Росія має право розміщувати ядерну зброю в Криму та на розгортання системи «Іскандер», здатної нести ядерні ракети, у Калінінградському регіоні, який є сусіднім із Литвою та Польщею».

«Загострення відносин між ядерними збройними державами, такими, як Росія і США або Індія та Пакистан, загрози Росії використати ядерну зброю або розгорнути її на ще більшій території в Європі роблять ситуацію в сфері безпеки ЄС усе більш напруженою», – йдеться в резолюції.

У цьому зв’язку депутати ЄП закликали ці держави скоротити арсенал ядерної зброї, перемістити її з місць розгортання в сховища і зменшити її роль у військових доктринах. В резолюції констатується, що станом на січень 2016 року дев’ять країн: США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Корейська Народно-Демократична Республіка мали загалом майже 15,4 тис. одиниць ядерної зброї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук