Європейські партнери виділили €5,7 млн на розвиток електронного урядування в Україні

Європейські партнери виділили €5,7 млн на розвиток електронного урядування в Україні
Україна отримає фінансування на підтримка електронного уряду для децентралізації

Європейський союз, Швеція та Естонія інвестують 5,7 млн євро в розвиток електронного уряду в Україні. Про це повідомив голова Державного агентства з питань електронного уряду України Олександр Риженко, повідомив УНІАН.

Йдеться про масштабний чотирирічний проект електронного державного управління «Підтримка електронного уряду для децентралізації в Україні (EGOV4UKRAINE)» програми U-LEAD, який поліпшить взаємодію органів влади.

«Ефективна електронна взаємодія на сьогодні є головним викликом для розвитку електронного урядування в Україні. Мета розвитку проекту електронної взаємодії – забезпечити можливість органам влади або центрам надання адмінпослуг у містах отримувати дані з державних реєстрів або баз даних інших органів влади. Проект EGOV4UKRAINE, який сьогодні стартує спрямований на вирішення цих завдань», – зазначив Олександр Риженко.

«Ми впевнені в тому, що процес реформи децентралізації триватиме, стане частиною технічного впровадження і поширюватиметься на всі галузі економіки. Сподіваємося, що цього року дедалі більше територіальних громад наслідуватимуть приклад тих, які запровадили надання адміністративних послуг на місцях, працюючи завдяки електронному управлінню», – заявив з цього приводу представник Євросоюзу в Україні Домінік Папенгайм.

У свою чергу, координатор проектів Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida) Ірина Скалій додала, що Швеція підтримує різні сектори України в рамках стратегії підтримки реформ до 2020 року, не забуваючи і про електронне управління.

«Підтримку електронного управління ми розглядаємо не як мету, а як засіб підтримати реформу державного управління, реформу місцевого самоврядування, запустити процес децентралізації і в цілому допомогти Україні увійти в європейське співтовариство і адаптувати свої системи згідно з правилами і процедурами ЄС», – зазначила вона.

Зазначимо, ЄС спільно із Sida заявив раніше у вівторок про надання 800 тис. євро 24 об’єднаним територіальним громадам України на створення центрів адміністративних послуг у 2017 році.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року Агентство з міжнародного розвитку США (USAID) спільно з урядом Великобританії надало 19 млн доларів на реалізацію в Україні масштабного проекту електронного державного управління «Прозорість і відповідальність у державному управлінні та послугах», розрахованого на п’ять років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук