Європейський суд визнав помилковими санкції проти Юрія Іванющенка

СуспільствоАндрій Стець, 8 листопада 20177441
Юрій Іванющенко

Європейський суд загальної юрисдикції ухвалив рішення про скасування санкцій стосовно колишнього народного депутата України та соратника Віктора Януковича - Юрія Іванющенка. Рішення від 8 листопада опубліковано на сайті суду, інформує «Європейська правда».

Іванющенка вже і так з березня виключили зі списку санкцій ЄС.

Суд дійшов висновку, що інформація, належить до різних кримінальних справ, зазначена в листах, на які посилалася Рада ЄС, щоб залишити Іванющенка в списку санкцій, або не має значення, оскільки ці процедури не стосуються незаконного привласнення державних коштів, або містить невідповідності, і в Ради повинні були виникнути сумніви в достатності представлених доказів.

«Рада зробила явну помилку, вважаючи, що провадження, відкрите проти заявника ... є причиною для збереження його імені в списку, що він був об'єктом кримінального судочинства, відкритого владою України щодо дій, які можуть бути охарактеризовані як незаконне привласнення державних коштів, і що, отже, ці розгляди дозволяли класифікувати заявника як відповідного певним критеріям», – йдеться в рішенні.

Суд задовольнив позов Іванющенка, ухваливши визнати рішення Ради ЄС про обмежувальні заходи, спрямовані проти певних осіб, підприємств та органів у зв'язку з ситуацією в Україні, від 5 березня 2015 року та від 4 березня 2016 року недійсними щодо до нього. Також суд зобов'язав ЄС оплатити всі судові витрати Іванющенка.

Суд 8 листопада також ухвалив рішення щодо аналогічної справи екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Суд відхилив позов колишнього чиновника і зобов'язав його сплатити судові витрати.

Зауважимо, що у вересні Суд Європейського Союзу визнав неправомірними санкції проти екс-президента Віктора Януковича, його сина Олександра і колишнього секретаря РНБО Андрія Клюєва на період 2014-2015 років, але правомірними на період 2015-2016 років.

Іванющенко в Україні підозрювався у скоєнні низки злочинів серед яких розтрата майна та заволодіння ним шляхом, зловживання службовим становищем та незаконне збагачення. Він ховається за кордоном.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук