У рейтингу довіри українців Євросоюз випередив Церкву
Суспільство

У рейтингу довіри українців Євросоюз випередив Церкву

Українці довіряють ЄС більше, ніж усім іншим міжнародним і національним інституціям

Андрій Дрозда, 12 липня 2018 746 0
фото Acton Institute

Підтримка ЄС серед українців порівняно з минулим роком зросла на 6%. Зростання позитивних настроїв засвідчує нове щорічне опитування ЄС в країнах-учасницях програми Східного партнерства. Дослідження стосувалося обізнаності громадян держав-учасниць Східного партнерства щодо політики ЄС, моніторингу рівня довіри до інституцій та визначення пріоритетних цінностей.

Довіри стало більше

Згідно з результатами дослідження, 49% українців поділяють позитивне ставлення до ЄС. 36% опитаних висловились нейтрально щодо ЄС, а 14% – ставляться негативно.

Такий самий показник підтримки ЄС серед країн Східного партнерства зафіксували в Грузії. До Євросоюзу позитивно ставляться 48% громадян Вірменії та Молдови. Трохи нижчі показники в Азербайджані та Білорусі: 39% і 34% підтримки відповідно.

Серед українців, які підтримують ЄС, велика частка молоді від 15 до 34 років – 38%, 50% «єврооптимістів» мають вищу освіту, 81% з них україномовні, 41% – мешканці Західної України.

Рівень довіри до Євросоюзу в Україні порівняно з 2017 р. зріс на 8%. Результати опитування свідчать, що 66% українців довіряють ЄС. Водночас ООН довіряють 54% опитаних, а НАТО – 40%. Довіра до Євразійського економічного союзу натомість опустилася до найнижчого рівня – 29%.

У рейтингу довіри українців до міжнародних інституцій ЄС впевнено займає перше місце

За рівнем довіри ЄС також суттєво випередив усі національні інституції. Церкві довіряє 58% українців, місцевій владі – 40%, урядові – 16%, парламентові – 12%, а політичним партіям – 11%.

Безпека понад усе

Під час опитування 71% громадян України назвали мир, безпеку і стабільність серед трьох найважливіших цінностей. Достаток і заможність вважає пріоритетним 41% респондентів, а 34% обрали серед важливих цінностей чесність і прозорість. 70% українців асоціює ЄС з утвердженням цих цінностей в Україні.

Водночас 42% українців не мають оптимізму щодо майбутнього країни. «Дуже оптимістично» налаштовані 22% опитаних, а «цілком оптимістично» - 29%.

Згідно з результатами опитування, 45% українців найбільше турбує рівень життя і бідність, 37% назвали причиною найбільшого занепокоєння війну і безпеку, 36% – економічну кризу, 33% – корупцію.

І лише 7% опитаних непокояться через «територіальний конфлікт» в Україні. Цей показник порівняно з 2017 роком знизився на 4%.

Щорічне опитування здійснювалося впродовж березня 2018 року за методом особистих інтерв'ю. Опитано 1 тис. респондентів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук