Євросоюз продовжив санкції проти Росії ще на півроку

Санкційні заходи націлені на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на товари подвійного призначення

СвітАндрій Стець, 19 грудня 20191210

Сьогодні, 19 грудня, Європейська рада продовжила термін економічних санкцій щодо окремих секторів економіки Росії до 31 липня 2020 року. Про це сказано на сайті Ради ЄС.

«Це рішення йдуть за оновленою інформацією президента Макрона і канцлера Меркель у Європейській раді від 12 грудня 2019 року про стан виконання мінських угод, з якими пов'язане рішення про збереження санкцій. Враховуючи, що мінські угоди не повністю виконані, Європейська рада одноголосно ухвалила політичне рішення відновити економічні санкції проти Росії», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ці заходи націлені на фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також на товари подвійного призначення.

Економічні санкції, які подовжені цим рішенням, включають в себе обмеження доступу до первинного і вторинного ринків капіталу ЄС для 5 основних державних фінансових інститутів, які перебувають у більшості російських компаній, і їх контрольних дочірніх компаній, створених за межами ЄС, а також для трьох найбільших російських енергетичних і трьох оборонних компаній. Також вони передбачають введення заборони на експорт та імпорт торгівлі зброєю, встановлення заборони на експорт товарів подвійного призначення для військових цілей або кінцевих споживачів в Росії, обмеження доступу Росії до деяких чутливих технологій і послуг, які можуть бути використані для видобутку і розвідки нафти.

Зазначимо, що європейські санкції проти РФ спочатку були запроваджені 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дії Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні, і посилилися у вересні 2014 року. Востаннє Рада ЄС продовжувала ці санкції 27 червня 2019 року до 31 січня 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук