З російського «Газпрому» в бюджет України вже стягнуто понад ₴100 млн

Як заявив голова Мін'юсту, це були гроші російської компанії в Україні

«Газпром» досі винен 8,5 млрд доларів

Усі кошти російського «Газпрому», які були на території України, вже стягнені до державного бюджету. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає «Укрінформ».

«Можу сказати, що Міністерство юстиції стягує з «Газпрому» ще так само шість млрд доларів за рішенням українського суду щодо штрафу на користь бюджету з ініціативи Антимонопольного комітету», – сказав він.

«Ми вже стягнули частину коштів – усе, що було у «Газпрому» на території України, було описано, арештовано і стягнено до бюджету. Це понад 100 млн гривень, які вже потрапили до українського бюджету», – зазначив Петренко.

Він зауважив, що Міністерство юстиції співпрацюватиме з колегами для того, щоб змусити Росію виплатити до копійки всі борги, які є наразі. Як уточнив міністр, «йдеться про 8,5 млрд доларів».

«Є відповідне доручення прем'єр-міністра Гройсмана, і ми нині маємо хороші перспективи і хороші напрацювання щодо виконання цих рішень не тільки в Україні, але і в інших країнах, з якими в України є відповідні договори», – повідомив міністр юстиції.

Що стосується рішення Стокгольмського арбітражу, який 28 лютого зобов'язав «Газпром» доплатити «Нафтогазу» 2,5 млрд дол. за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту, Петренко зауважив, що наразі «Нафтогаз» вживає заходів щодо запуску процесу стягнення цих коштів.

Нагадаємо, наприкінці лютого Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма (Стокгольмський арбітраж) задовольнив позовні вимоги НАК «Нафтогаз України» до «Газпрому» через порушення контрактних зобов’язань щодо транзиту російського газу через Україну.

Суд ухвалив рішення про сплату компенсації за обсяги, які були недопоставлені. Втім «Газпром» не квапиться із виконанням рішення суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук