З січня українців зобов'яжуть укладати два договори на електроенергію
Договори про користування електричною енергією для населення і постачання електроенергії припиняють свою дію з 1 січня 2019 року
З 1 січня споживачі будуть укладати договори на постачання і на розподіл електроенергії. Про це голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко написала на своїй сторінці в Facebook.
Як повідомляється, нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладення договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП №312 від 14 березня 2018 року.
За її словами, відповідно до норм закону «Про ринок електричної енергії» енергопостачальні компанії зобов'язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого підприємства (обленерго), в тому числі шляхом створення електропостачальника.
Згідно зі встановленими правилами, для забезпечення споживання електричної енергії споживач укладає договори: 1) про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу за оператором системи розподілу; 2) про постачання електричної енергії споживачу за обраним енергопостачальником або поставки електроенергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих побутових споживачів).
«Договір споживача з оператором системи розподілу переважно стосується технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення і підключення. Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачеві електричної енергії в якості товарної продукції», - написала Кривенко.
Голова НКРЕКП додала, що договори про користування електричною енергією (для населення) і постачання електроенергії, укладені споживачами з обленерго припиняють свою дію з 1 січня 2019 року.
Як інформував ZAXID.NET, в Україні почав діяти ринок електроенергії. Непобутові споживачі – державні установи, комунальні підприємства, навчальні заклади відтепер можуть самостійно закуповувати електроенергію у будь-якого ліцензованого постачальника.