З цього року для вступу на магістратуру за спеціальністю «Право» вступники складатимуть ЗНО
З 2017 року всі, хто вступатиме на магістратуру за спеціальністю «Право», повинні будуть складати ЗНО, повідомила у понеділок, 16 січня, прес-служба Міністерства освіти і науки України.
Як нагадали в міністерстві, торік ця технологія була апробована в 9 вишах і здобула досить позитивну оцінку. Загалом же відбір на магістратуру за спеціальністю «Право» із застосуванням ЗНО стане одним із інструментів для вирішення важливого завдання, передбаченого законом «Про вищу освіту»: запровадження Єдиного державного кваліфікаційного іспиту з окремих спеціальностей в 2019-2020 роках.
Також МОН планує створити до кінця 2017 року Національний репозитарій академічних текстів. У ньому будуть зібрані фактично усі освітні та наукові тексти у вигляді, в якому вони піддаються обробці, перегляду та порівнянню. Робоча група вже створила проект Положення про національний репозитарій академічних текстів і паралельно триває розробка регламенту роботи репозитарію, в якому будуть визначені всі технічні питання. Після запуску ресурсу, впродовж 2018-2019 років, планується створення національної наукометричної системи. Такі зміни дозволять здійснювати перевірку наукових текстів на плагіат.
Нагадаємо, в червні минулого року тодішня заступниця міністра освіти й науки Інна Совсун повідомила, що ЗНО для вступу на магістратуру за спеціальністю «Право» дозволить вирішити кілька завдань. По-перше – якісно відібрати студентів для продовження навчання на магістратурі. По-друге – зробить процес відбору прозорим.
«Другий важливий елемент – це забезпечення прозорості вступу до магістратури для того, щоб убезпечити від корупційних складових цей процес», – наголосила перший заступник Міністра.
Третє завдання – це спрощення процедури вступу як для вищих навчальних закладів, так і для вступників. Вступник може одночасно вступати на спеціальність «Право» в магістратуру в кілька університетів.
Проект із запровадження вступних випробувань на магістратуру з права є одним із складових реформи юридичної освіти, над якою працює міністерство, нарівні з розробленням стандарту юридичної освіти та Концепції реформування юридичної освіти в Україні.