З українських магазинів та ресторанів можуть зникнути книги скарг

На думку урядовців, в Україні є достатньо дієвих інструментів для захисту прав споживачів.

СуспільствоЮрій Братюк, 25 вересня 20187380

У вівторок, 25 вересня, Мінекономрозвитку запропонувало скасувати вимоги щодо ведення книги відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та в закладах харчування.

Про це йдеться в проекті постанови Кабміну оприлюдненому на сайті МЕРТ. У проекті зауважується, що для належного виконання вимог чинного законодавства України щодо наявності книги відгуків і пропозицій підприємці змушені витрачати значні кошти на адміністрування такого регулювання. В Україні налічується близько 237 897 суб'єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі та ресторанного господарства. Тому в рік такі витрати можуть сягати понад 100 млн гривень.

У пояснювальній записці до проекту також заявляють, що книга відгуків і пропозицій, запроваджена ще в Радянському Союзі, а на сьогодні в Україні є достатньо дієвих інструментів для захисту прав споживачів: можливість звернутися до Держпродспоживслужби, до Урядової телефонної гарячої лінії, Державної фіскальної служби, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суду тощо, а також технічних можливостей для залишення відгуків та пропозицій у мережі інтернет, що є більш ефективними способами, оскільки в умовах ринкової конкуренції підприємці самі зацікавлені в покращенні якості обслуговування клієнтів.

Крім того, як свідчить міжнародна практика, майже у всіх країнах Європейського Союзу (за винятком Польщі) такий інструмент, як книга скарг і пропозицій, відсутній. Натомість розповсюджені системи consumer care and after-sale management, які і займаються такими питаннями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук