За кібератаками на Україну стоять російські спецслужби, – РНБО

За кібернетичними атаками на Україну стоять російські спецслужби та тісно пов'язані з ними міжнародні хакерські угруповання. Про це заявив керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров в інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF.

«За кібернетичними атаками на Україну стоять російські спецслужби та тісно пов'язані з ними міжнародні хакерські угруповання. Фактично, Росія випробовує на Україні нові системи для виведення з ладу об'єктів інфраструктури через кіберпростір», - цитує його прес-служба РНБО.

Петров також розказав, що Україна почала зазнавати різноманітних видів кіберзагроз уже одразу після Революції гідності. Зокрема, він навів приклад президентських виборів 2014 року, коли безпосередньо в день виборів було здійснено потужну кібератаку на ресурси ЦВК.

«Кібератака мала на меті підтасувати результати. За підсумками виборів зранку наступної доби вся країна повинна була дізнатися, що переміг не нинішній президент Порошенко, а лідер праворадикальної партії. Це мали підтвердити і пропагандистські тези РФ», - пояснив він і додав, що тоді співробітники Служби безпеки України і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України вчасно виявили цю атаку та змогли їй запобігти.

Петров також зазначив, що, незважаючи на оперативне запобігання кібератаці українськими спеціалістами, російські новини на «Першому каналі» наступного дня дали інформацію, показавши «веб-сайт ЦВК» з результатами, які мали бути підтасовані внаслідок кібератаки.

«Тобто кібератака не відбулася, але російські новини показали ті результати, які були заплановані. Це той випадок, коли кіберзброя, зокрема, кібератаки застосовуються в пропагандистській кампанії. Це був прокол наших противників, які чітко розписались в тому, що вони причетні до цих кібератак», - зазначив керівник Служби з питань інформаційної безпеки апарату РНБО.

Крім того, він наголосив, що хакери також здійснюють атаки на українські банки.

«Однак наші спеціалісти фіксують, що окрім тих випадків, які стали широко відомими, є масовані атаки й на банківську сферу - це кіберкримінал, а також - на органи державної влади - з метою кібершпіонажу», - зазначив Петров, додавши, що щодо всіх цих випадків триває відповідне розслідування.

«Ми контролюємо ситуацію, і спроби несанкціонованого проникнення до наших ресурсів достатньо успішно блокуємо», - запевнив він.

Керівник Служби з питань інформаційної безпеки зауважив, що, оскільки суспільство увійшло до століття цифрових технологій, цифрових атак, відповідно, також дедалі більшатиме.

«Тому не тільки для України, а й для всіх країн постає завдання - дотримуватись всіх заходів інформаційної гігієни та інформаційного захисту, передбачати заходи із захисту своїх систем із самого початку», - резюмував Петров.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук