За місяць росіяни стрімко розлюбили Трампа

СвітРоман Ганкевич, 17 квітня 201711611
За місяць росіяни стрімко розлюбили Трампа
фото Reuters
У квітні негативне ставлення росіян до Трампа зросло на 32%

Ставлення росіян до президента США Дональда Трампа за останній місяць різко погіршилося. Про це свідчать дані опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ), присвяченого вивченню російсько-американських відносин та ставлення до Трампа в Росії.

На питання, як вони ставляться до Трампа, в квітні 39% опитаних відповіли «скоріше негативно», тоді як у березні таких відповідей було тільки 7%. Разом з тим, «скоріше позитивно» до Трампа в квітні ставляться 13%, а в березні таких було 38%. На емоційному тлі сприйняття Трампа в квітні переважають недовіра (31%), розчарування (19%) або байдужість (29%). У порівнянні з березнем, повагу, симпатію і надію сьогодні до нього відчувають значно рідше. Крім того, на думку росіян, в останній місяць російсько-американські відносини погіршилися: якщо в березні відповідний індекс дорівнював -45 п., то в квітні -68 п.

Напруженими відносини Росії та США вважають 42% опитаних, прохолодними - 28%, ворожими - 12%. Збройна сутичка Росії і США, НАТО більшості росіян (63%) як і раніше здається неможливою або вкрай малоймовірною, однак частка тих, хто вважає війну можливою (або такою, що вже йде) досягла 30%.

Як показують дані щоденних опитувань «ВЦИОМ-Спутник», п'ята частина респондентів (20%) вважає, що з моменту обрання Трампа зв'язки Росії і США зміцніли і майже стільки ж (17%) - що вони погіршилися. Більшість (55%) проте поки не бачить ні прогресу, ні регресу.

Також повідомляють, що оптимізм щодо майбутнього спілкування Москви і Вашингтона помітно знизився: якщо в березні поліпшення в дво-трирічній перспективі очікували 58%, то сьогодні - 34%. Негативний прогноз дають 15%, ще 38% вважають, що ситуація не зміниться.

Індекс російсько-американських відносин будувався на основі питання: «Як, на Вашу думку, можна оцінити сьогодні відносини між Росією і Сполученими Штатами Америки?». Він розраховується як різниця суми позитивних відповідей («нормальні, спокійні», «як хороші, добросусідські», «дружні») і негативних відповідей («прохолодні», « напружені», «ворожі»). Індекс вимірюється в пунктах і може приймати значення від -100 до +100. Чим вище значення індексу, тим краще росіяни оцінюють двосторонні відносини країн.

Слід зазначити, що Ініціативне всеросійське опитування «ВЦИОМ-Спутник» проведено 11 - 12 квітня 2017 року. В опитуванні беруть участь росіяни у віці від 18 років. Метод опитування - телефонне інтерв'ю з стратифікованою двоосновною випадковою вибіркою стаціонарних і мобільних номерів обсягом 1200 респондентів. Вибірка побудована на основі повного списку телефонних номерів, задіяних на території РФ. Для даної вибірки максимальний розмір помилки з імовірністю 95% не перевищує 3,5%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук