За незаконну надбудову львівське ОСББ має сплатити 710 тисяч гривень штрафу

Голова ОСББ звів на даху 9-поверхівки на вул. Лемківській капітальні споруди без дозволів

Головні новини Львова 02.05Софія Трощук, 2 травня 2019, 18:47 3011 0

У Львові власник незаконних надбудов отримав штраф у майже мільйон гривень. На вул. Лемківській голова ОСББ збудував дві незаконні добудови на даху багатоповерхівки. Чоловік стверджує, що це не житло, а основа для сонячної мініелектростанції. Та у міськраді кажуть, що чоловік на це не мав дозволу. Тож тепер має сплатити штраф, а ще – знести споруди.

Будинок розташований на вул. Лемківській, 9А. Надбудову над дев'ятим поверхом видно здалеку. Наприкінці квітня інспекція Держархбудконтролю провела перевірку в цьому ОСББ. З’ясувалося, що відповідних документів на забудову даху в об'єднання «Елітний люкс» немає.

«Нам не надали жодних дозвільних документів, тобто вони їх не мають: ні розробленої належним чином проектної документації, ні дозвільного документа на початок виконання будівельних робіт. На ОСББ накладено штрафні санкції в розмірі 710 тис. грн. Ще найближчим часом, думаю, будуть накладені штрафні санкції на голову ОСББ», – пояснив керівник юридичного відділу ДАБК Святослав Кіндратів.

Дві надбудови на даху звів голова ОСББ. Чоловік каже: орендував покрівлю й вирішив встановити там сонячні батареї – для особистого й комерційного використання. Приписів від Держархбудконтролю чоловік не визнає. Каже, що має дозвіл від райадміністрації, а будівлі з вікнами та дверима називає допоміжними конструкціями. Жодних документів Григорій Бойко журналістам не надав, а на дах не пустив.

«Це ж зрозуміло, що встановлений вітрозахист. Оскільки площа батарей 30 кВт займає більше ста квадратів площі. Зрозуміло ж, що воно тимчасово має такий вигляд, але ми приведемо це до порядку», – пояснив голова ОСББ «Елітний Люкс» Григорій Бойко.

ДАБК вважає надбудови капітальними спорудами і вимагає, щоби власник їх демонтував. Якщо чоловік цього не зробить – накладуть ще один штраф. У Ратуші кажуть, незаконні надбудови виявляють щодня. З деякими мешканцями вдається домовитися про демонтаж, з іншими – судяться.

«Найбільшим акцентом незаконних забудов є, власне, побутовий вандалізм. Починаючи від заміни вікон, засклення балконів, особливо на історичних будинках, прибудов у подвір'ях, де не видно», – пояснив головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

Якщо ОСББ «Елітний Люкс» не знесе надбудови добровільно, ДАБК подасть до суду. Якщо й після цього споруди залишатимуться – виконавча служба найме підрядника, щоби знести будівлі міським коштом. Але рахунок все ж доведеться сплатити власнику споруд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук