За новими ПДР пішоходів хочуть зобов’язати носити стікери
Міністерство внутрішніх справ винесло на широке обговорення фінальний проект нових Правил дорожнього руху, згідно з якими, пішоходів хочуть зобов'язати клеїти на одяг стікери, а водіїв - на 7 місяців включати фари.
Нові ПДР можуть набрати чинності вже у першому півріччі 2013 р., повідомляє «Сегодня» ".
Як розповіли в ДАІ, після того, як свої побажання озвучать автомобілісти (думку водіїв і пішоходів можуть висловити на офіційному сайті ДАІ до 20 грудня), їх розгляне керівництво автоінспекції та Кабмін.
Серед важливих новин - обов'язок для водіїв і навіть пішоходів надягати світловідбиваючі оранжеві жилети (або хоча б стікери, які можна купити у будь-якому маркеті), а поза населеними пунктами їздити з включеним близьким світлом з 1 жовтня по 1 травня.
У ДАІ говорять, що нові правила спрямовані на безпеку. "Якщо до одягу пішохода прикріплений світловідбиваючий стікер або на нього надягнутий жилет, то водій може його побачити на відстані 400 метрів і загальмувати, тим самим не створивши ДТП. А ось у водія, який ремонтує авто на узбіччі траси, більше шансів вижити, якщо він надягне спецжилет і буде помітним для інших автомобілістів", - розповів спікер Департаменту ДАІ Олександр Зубенко.
Розмір штрафів стане відомим, коли правила затвердять.