За останнє десятиліття у світі загинули понад 700 журналістів

СвітЮлія Поліковська, 2 листопада 20161140
Журналісти гинуть не лише в зонах конфлікту, але й в мирних умовах, через тиск можновладців

У середу, 2 листопада, відзначається Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів. У посланні з цього приводу генерального секретар ООН Пан Гі Мун закликав вшанувати пам’ять представників ЗМІ, яких вбили під час виконання службових обов’язків. Про це повідомив Центр новин ООН.

«Понад 700 журналістів загинули за останнє десятиліття: іншими словами, щоп’ять днів одного журналіста позбавляли життя тільки за те, що він доносив громадськості останні звістки та інформацію», – заявив генсек ООН.

Він зазначив, що багато журналістів гинуть у конфліктах, які вони так безстрашно висвітлюють. Водночас дуже багатьох змушують замовкнути за допомогою насильства і в мирних умовах.

«Розкривається лише сім відсотків таких злочинів», – сказав Пан Гі Мун. Він зазначив, що безкарність посилює страх серед журналістів і дозволяє урядам безперешкодно застосовувати цензуру.

«Ми повинні докладати більше зусиль для того, щоб протистояти цій тенденції і гарантувати свободу діяльності засобів масової інформації. Не можна допускати, щоб журналісти були змушені займатися самоцензурою, побоюючись за своє життя», – заявив генсек ООН.

Пан Гі Мун закликав покінчити з безкарністю і гарантувати журналістам право говорити правду можновладцям.

Нагадаємо, Україна закликала ООН допомогти звільнити з РФ журналіста Романа Сущенка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук