Загрози зриву Євро-2012 в Україні немає, - чиновник

1 лютого 20115611

Речник віце-прем'єра Бориса Колесникова, який відповідає в уряді за підготовку Євро 2012 Юрій Громницький запевнив, що ніякої загрози зриву Євро-2012 в Україні немає.

"Якщо порівняти історію в інших країнах, коли була напруженість між ФІФА і Нігерією минулого року, або 2008 року між УЄФА і Польщею, там були конкретні публічні дії влади, спрямовані на обмеження діяльності Федерації футболу. В Україні, здається, таких публічних дій не було", - заявив він Бі-Бі-Сі.

Водночас, перший віце-президент Федерації футболу Сергій Стороженко запрошує представників ФІФА в Україну, аби вони на місці перевірили, чи був тиск влади на колективних членів Федерації, що вимагають скликання позачергового Конгресу з питання про недовіру Григорію Суркісу.

На думку віце-президента, мова йде про думку трьох чвертей, яку вони відкрито висловлюють. С. Стороженко каже, що десять членів виконкому Федерації звернулися до президента ФІФА Блаттера і глави УЄФА Платіні і вимагають від Суркіса припинити ховатися і вийти на діалог до людей.

Україна має кілька днів, аби владнати скандал у Федерації футболу. До 4 лютого Федерація має остаточно підтвердити, що її члени припинили будь-яку діяльність, спрямовану на влаштування нових виборів керівництва організації. Якщо вимоги не будуть виконані, ФІФА може призупинити членство української Федерації і позбавити права приймати Євро 2012.

Нагадаємо, 28 січня УЄФА, підтримуючи позицію ФІФА, надіслав листа до ФФУ з вимогою вжити необхідних заходів та надати підтвердження того, що в Україні припинились процеси втручання представників державних органів влади у діяльність національної асоціації. У разі якщо цього не буде зроблено, Україні погрожують призупинити членство ФФУ в складі ФІФА, а відтак, "проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року в Україні було б нерозумним".

Водночас, оглядачі переконані, через скандали з ФФУ іноземні інвестори можуть "заморозити" в Україні фінансування проектів з підготовки до чемпіонату.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук