Західні санкції вдарили по всіх енергетичних компаніях Росії, – Вагіт Алекперов

СвітЛюбко Петренко, 26 червня 201430463
Західні санкції вдарили по всіх енергетичних компаніях Росії, – Вагіт Алекперов

У будь-якому випадку західні санкції відбилися на всіх компаніях: всім, як правило, на один щабель знизили рейтинги, в тому числі і «Лукойлу», і «Газпрому», і «Роснефти». Про це заявив відомий російський бізнесмен, найбільший співвласник і президент «Лукойлу» Вагіт Алекперов у інтерв’ю газеті «Ведомости».

Він зазначив, що санкції в будь-якому випадку негативно вплинули на капіталізацію компанії і на її можливості доступу до фінансових ринків. «Хтось може говорити «не вплинули, не вплинули», але санкції все одно відбиваються на всіх!», – запевнив Алікперов.  

За його словами, зараз всі російські підприємці зробили паузу, щоб зрозуміти, наскільки швидко стабілізується ситуація. «І питання стоїть вже не стільки про Крим, скільки про схід України. Звичайно, всі чекають, моніторять, спостерігають», – розповів Алікперов.

Бізнесмен назвав безглуздими розмови про можливість Росії вижити в ізоляції, використовуючи виключно рублі. «Ми вже настільки інтегровані у світову економіку (я не кажу «Схід, Захід»), у світовий фінансовий ринок. Ми інтегровані. Тому сьогодні перехід на рублі... Розумієте, для цього повинні бути створені інструменти: інструменти хеджування, доступу до дешевих торгових грошей, щоб ефективно продати товар не на свердловині, а кінцевому покупцеві. Сьогодні всі торговельні організації мають доступ до колосальних і дуже дешевих коштів, оскільки період кредитування короткий – 30-40 днів. Чи створені такі інститути у нас тут? Ні. І ми все одно прив'язані до Лондонської біржі – до глобального котирування ціни нафти… Тому сьогодні декларувати перехід на рубль не можна», – переконаний Вагіт Алекперов.

Він також повідомив, що окупаційне керівництво Криму фактично змусило його продати за дисконтними цінами мережу своїх заправок на півострові. І зараз вони вже не носять ім’я «Лукойлу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук