Замовлені в EasyPay молитви читатиме черкаський капелан

За словами священика, гроші передадуть бійцям АТО

Головні новини Львова 05.12Юлія Лавришин, Христина Шевченко, 5 грудня 2016, 16:49 1670 0

Молитви за здоров'я, щасливе повернення додому або за перемогу над ворогом, які можна замовити в терміналах платіжної системи EasyPay, читатиме молодий священик УПЦ КП з Черкас Володимир Педько. Кошти, які сплачують люди за послугу, відправлять на допомогу бійцям АТО. Про це в коментарі ZAXID.NET заявив сам о. Володимир Педько.

Нагадаємо, 4 грудня, після публікації у Facebook львівським активістом Ігорем Зінкевичем фото терміналу, у якому можна замовити молитву, ZAXID.NET з'ясував, що отримувачем коштів є черкаський підприємець Олег Гончар. За словами оператора call-центру EasyPay, молитви проводитимуть в УПЦ КП. В коментарі ZAXID.NET Олег Гончар розповів, як у нього народилась ідея інтерактивної оплати молитов та хто саме їх проводитме.

У терміналах EasyPay можна замовити молитву за здоров'я, щасливе повернення додому та перемогу над ворогом (Фото ZAXID.NET)

«Я побачив у Facebook скріншот з терміналу в Росії, в якому з'явилась така послуга. Мені, як психологу за освітою, стало цікаво, як на це відреагують люди в Україні, чи будуть використовувати такий спосіб подачі заявок на молитви, – зазначив Олег Гончар. – З 10 грн, які сплачує людина, до мене доходить 8. Я з цих грошей сплачую 5% податку, а решту, за домовленістю, передаю до храму Кирила і Мефодія у Черкасах священикові Володимирові Педьку. Щоправда, я ще грошей не передавав, бо наразі зібрано менше 200 грн».

Священик Володимир Педько пояснив, що ідея підприємця йому сподобалась, бо це зручно для користувачів. За його словами, гроші спрямують в АТО.

«Позиція церкви є повністю волонтерська. Домовленість така, що Олег Гончар передає імена людей, за яких треба помолитись і, коли збере хоча б тисячу грн, щоб не носитись з дріб'язком, принесе до храму гроші. А ми їх передамо в АТО. Я сам є військовим капеланом, тому допомога бійцям АТО для мене – справа честі», – пояснив о. Володимир.

Храм святих Рівноапостольних Кирила та Мєфодія УПЦ КП у Черкасах

Нагадаємо, керівник інформаційного управління УПЦ КП архиєпископ Євстратій Зоря в коментарі ZAXID.NET заявив, що не чув, аби православна церква надавала послуги молитви та отримувала за це гроші через електронні платіжні системи. Євстратій Зоря припустив, що це може бути «самодіяльність якогось священика», але не позиція церкви в цілому.

Натомість о. Володимир Педько сказав, що, даючи дозвіл підприємцю на таку операцію, діяв з найкращими намірами і не вбачає у такому способі пожертв нічого поганого.

«Це була ідея прихожанина Олега Гончара і я не міг йому відмовити в цьому. Ми все одно молитимемось за людей і неважливо, у який спосіб вони сплачують свої пожертви. Я не зустрічав, щоб у церкві вимагали інформацію про людину, яка приносить записку з іменами рідних з проханням помолитися за них. Наша функція – церкви – є лише в молитві. А тут ми вирішили поєднати молитву з волонтерством», – додав о. Володимир.

Отець Володимир Педько є не лише священиком, а й членом скаутської організації «Пласт» (Фото з Facebook-сторінки Володимира Педька)

Також о. Володимир Педько пообіцяв спільно з підприємцем Олегом Гончаром подумати над тим, як внести зміни в меню послуг молитви в системі EasyPay та зробити їх менш анонімними, щоб не виникало запитань про те, куди йдуть гроші.

Судячи зі сторінки у Facebook, Володимир Педько є не лише священиком, а й членом «Пласту».

Пізніше «через хвилю критики» підприємець Олег Гончар призупинив можливість замовлення молитов через термінали EasyPay.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук