Зарплата лікарів має залежати від обсягу роботи, – голова МОЗ

СуспільствоОксана Руда, 14 грудня 201414621

Україна має змінити підходи до фінансування медицини. Неправильно, що держава виділяє кошти медичним закладам залежно від кількості ліжко-місць. Про це заявив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі, передає Радіо Свобода.

На його думку, це «неправильний і нечесний» принцип розподілу бюджетних грошей, особливо за умов війни.

«Ось подивіться, яка це нечесна система: зараз в Україні триває війна. Є прикордонні райони, там дуже багато клінік. Лікарі там працюють 24 години (на добу – ред.). І обсяги, і потік хворих величезний просто – умовно, в 20 разів більше, ніж торік. Хоча вони отримують зарплати, із розрахунку на ліжко-місце, як це розраховувалось у 2013 році. Ту ж зарплату (отримують – ред.), що і в минулому році – це ж нечесно», – сказав він.

Голова Мінохорони здоров’я пропонує «прив’язати» гроші, що виділяються на лікарню, а також зарплатню працівникам до обсягу виконаної роботи та кваліфікації персоналу. Ця реформа дозволить з часом упровадити в Україні страхову медицину для населення.

Також він зазначив, що необхідно дуже швидко реформувати медичну сферу. Тоді, за його словами, наміри уряду скасувати безоплатне для населення харчування у лікарнях не позначаться на фінансуванні установи. 

Нагадаємо, Олександр Квіташвілі – грузинський фахівець, що набув українського громадянства указом президента Петра Порошенка. Із січня 2008 року до серпня 2010 року був міністром охорони здоров’я, праці та соціального захисту в грузинському уряді. Запровадив низку успішних реформ: програми сільського лікаря та дешевого страхування, завдяки якій кількість громадян, які застрахували здоров’я, досягла 1,5 мільйона (всього у Грузії живе понад чотири мільйони людей

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук