Засуджений за хабар мер Сколе отримав ще два протоколи про корупцію

Найближча родина Володимира Москаля володіє майже 50 земельними ділянками у Сколівському районі

13:10, 15 травня 2018

Засудженому на 6,5 років за хабарництво меру райцентру Сколе Володимиру Москалю вручили ще два протоколи про порушення вимог фінансового контролю. Йдеться про несвоєчасне подання інформації про суттєві зміни у його майновому стані.

В управлінні захисту економіки у Львівській області Нацполіції (колишнє УБЕЗ) розповіли ZAXID.NET, що на посадовця однієї із міських рад Львівщини у травні було складено два адміністративні протоколи про порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції». В кінці минулого року він отримав у подарунок 2 земельні ділянки, однак не повідомив про це в 10-денний термін в НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції), як цього вимагає законодавство.

«Протягом 10 днів посадова особа мала повідомити НАЗК про зміни, оскільки вартість зазначених ділянок перевищила визначений поріг. Зокрема, вартість однієї ділянки 133 тис. грн, іншої – 82,5 тис. грн», ‒ уточнив ZAXID.NET Михайло Тесля із УЗЕ.

Протоколи складені за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю). Їх скерували на розгляд районного суду. За це правопорушення передбачений штраф.

У поліції не вказують прізвища посадовця, однак ZAXID.NET дізнався, що мова йде про одіозного мера Сколе Володимира Москаля. Зокрема, про це повідомив мешканець Сколе, колишній депутат міської ради Олег Супрун.

«Москалю В.Б.,міському голові міста Сколе, засудженому на 6,5 років ув’язнення, 8 травня в місті Стрий вручили ще протоколи про корупцію, а зокрема суттєві зміни в декларації при придбанні дружиною Москаль Уляною двох земельних ділянок. Ціна кожної більше ста тисяч гривень», – зазначив Олег Супрун.

У декларації Володимира Москаля за 2017 рік справді з’явилися нові земельні ділянки у Сколе. Одна – площею 188 м2 і вартістю 133 тис. грн, а друга – площею 116 м2 і вартістю 82,5 тис. грн. Прикметно, що у декларації мер вказав подарунки у негрошовій формі, які йому подарувала дружина Уляна. Їхня вартість така ж, як у набутих земельних ділянок –133 і 82,5 тис. грн. Ще одну нову ділянку мер вказав уточненням до декларації. Її площа 116 м2 і від вересня 2017 року нею володіє дружина мера Уляна, однак її вартість не зазначена. Окрім цих трьох нових, сім’я Москалів має ще п’ять земельних ділянок у Сколівському і Турківському районах.

Також, згідно з декларацією Володимира Москаля, за 2017 рік його дружина задекларувала авто Toyota Land Cruiser 120 2007 року випуску, однак власником цього позашляховика вказаний іноземець. Свого житла подружжя не має, будинок, зазначений у декларації, є власністю мами мера.

Джерелами річного прибутку сім’я Москалів зазначає лише зарплату міського голови – 285 тис. грн та майже 20 тис. грн допомоги на дітей, яку отримує його дружина. Також вона зберігає 120 тис. грн у кредитній спілці і ще 140 тис. грн готівкою. Додаткові надходження подружжя отримало від відчуження нерухомості – 140 тис. грн. А їхній син Богдан отримав подарунок у негрошовій формі вартістю 100 тис. грн.

Тато Володимира Москаля є депутатом Сколівської міськради, тож так само звітує про своє майно та прибутки. Батьки мера Сколе декларують 42 земельні ділянки у Сколівському і Турківському районі, 8 нежитлових приміщень, 5 вантажівок та позашляховик, а також будують АЗС. Обоє є пенсіонерами, однак займаються підприємницькою діяльністю.

А сестра мера Ірина Кашаник отримала рішенням Сколівської міськради дві земельні ділянки площею 0,12 га для садівництва, хоча законом дозволено лише одну ділянку на одного мешканця. Про це стало відомо з висновку кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Нагадаємо, Стрийський суд визнав 41-річного Володимира Москаля винним у хабарництві і призначив покарання ‒ 6,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Однак мер вважає цей вирок несправедливим і оскаржив його. У свою чергу апеляційну скаргу подала і прокуратура, яка вважає вирок суду надто м'яким. Засідання Апеляційного суду у цій справі призначено на 5 червня.

Всі звинувачення у корупції Володимир Москаль відкидає, називаючи справу сфабрикованою через конфлікт з прокуратурою за приміщення у Сколе.

Також одіозний мер Сколе часто потрапляє у скандали через свої висловлювання і пропозиції. Зокрема, він запропонував встановити у центрі міста символічну шибеницю для хабарників, ідею якої громада міста Сколе відхилила. А також він спричинив скандал антисемітською промовою.

P.S. Пізніше Сколівський районний суд визнав Володимира Москаля невинним у корупційному правопорушенні і закрив справу проти нього.