Завдяки встановленій арці на Чорнобильській АЕС радіаційний фон зменшився вдвічі

СуспільствоОрися Шиян, 5 січня 20176910
Новозбудована арка не допускає потрапляння опадів всередину

Радіаційний фон навколо ЧАЕС впав у два рази завдяки встановленому там у листопаді саркофагу. Про це повідомив заступник технічного директора щодо об'єкту «Укриття» Сергій Кондратенко, передає УНІАН.

За його словами, насування арки нового безпечного конфайменту позитивно вплинуло на безпеку об'єкта «Укриття» ЧАЕС. Це також дозволило попередити попадання атмосферних опадів всередину об'єкта, що раніше сприяло деградації будівельних конструкцій, перенесенню радіоактивних речовин як всередині об'єкта, так і за його межі.

«Хоч до завершення будівництва нового безпечного конфайнмента та введення систем в проектний режим залишається ще рік, насування Арки вже вплинуло на поточну безпеку об'єкта «Укриття». Після установки НБК в проектне положення потужність дози навколо Арки знизилася більш ніж у два рази. Це свідчить про підвищення безпеки на майданчику», ― зазначив Сергій Кондратенко.

Відсутність снігового і вітрового навантаження на конструкції об’єкта «Укриття» є важливим фактором підвищення безпеки.

Нагадаємо, 29 листопада 2016 року чорнобильський реактор накрили саркофагом, вартість якого обійшлася у 1,5 мільярда євро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук