Зеленський прокоментував звільнення Ірини Мудрої та можливість проведення виборів в Україні

За словами президента, у керівників антикорупційних органів до нього «нуль питань»

12:03, 23 серпня 2026

У неділю, 23 серпня, президент України Володимир Зеленський поспілкувався з журналістами та відреагував на операцію НАБУ щодо легалізації застави для Германа Галущенка. Він заявив, що у керівництва антикорупційних органів «нуль запитань» до нього, а також розповів про можливість проведення виборів в Україні, передає «Суспільне».

Зеленський про операції НАБУ та звільнення Мудрої

Володимир Зеленський відреагував на перебіг операції НАБУ і САП «Форест Гамп», в межах якої підозру в легалізації грошей отримала колишня заступниця голови Офісу президента Ірина Мудра та заявив, що не має додаткової інформації, якої немає у публічній площині. За його словами, отриманої інформації від антикорупційних органів було достатньо, що звільнити Мудру з посади.

«Я почув фактично разом із вами деякі розмови про якісь вчинки – реальні або потенційні. Це некоректно зараз обговорювати. Того, що там було озвучено, – я вважаю, достатньо, щоб була звільнена заступниця і ще одна людина в департаменті. Буде додаткова інформація – будемо реагувати на додаткову інформацію», – сказав президент.

Зеленський наголосив, що НАБУ і САП продовжують незалежно працювати, і влада реагує на їхні розслідування. Коментуючи можливість кадрових чисток в Офісі президента, Володимир Зеленський сказав, що «ротації не повинні бути самоціллю».

Якщо хочете читати головні новини дня оперативно Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google Додати

«Можна кожного дня робити якісь ротації. Але не завжди є кого на кого міняти», – сказав він.

Крім того, президент заявив, що керівники антикорупційних органів мають «нуль питань» безпосередньо до нього. За словами Зеленського, НАБУ і САП «прекрасно розуміють, що він нічим таким не займається».

Нагадаємо, Ірина Мудра фігурує на плівках НАБУ, оприлюднених 19 серпня в межах операції «Форест Гамп». На них колишня заступниця голови ОП бере участь в обговореннях щодо легалізації та внесення 150 млн грн як заставу за підозрюваного у корупції ексміністра Германа Галущенка.

19 серпня Ірині Мудрій повідомили про підозру у заволодінні майном у складі злочинної організації, зловживанні службовим становищем та легалізації грошей злочинного походження. Того ж дня Володимир Зеленський звільнив її з посади заступниці голови ОП своїм указом.

21 серпня відбулося перше засідання ВАКС, під час якого прокурори попросили суд взяти Мудру під варту із заставою у 150 млн грн.

Зеленський про вибори в Україні під час війни

Президент прокоментував можливість проведення виборів під час війни та заявив, що виборчі процеси в умовах повномасштабного вторгнення можуть «розвалити країну», та спричинили розкол у суспільстві. Він заявив, що наразі партнери не запропонували жодних конкретних пропозицій, за яких можна провести безпечні та легітимні вибори.

«Нас вже штовхали до виборів у час такої війни з різних сторін. Десь рік тому була така хвиля. Моя позиція була чітка — якщо партнери запропонують нам конкретні умови, за яких можна безпечно, легітимно і демократично провести вибори в Україні – за участі військових, на прифронтових територіях, за кордоном, куди виїхали мільйони наших громадян, рятуючись від війни, безпечно – тобто без ударів та обстрілів, то давайте це обговорювати», – сказав Зеленський.

Володимир Зеленський додав, що гарантувати безпеку під час виборів в Україні неможливо, допоки Владімір Путін «не хоче йти на будь-які варіанти припинення вогню».

«Я вважаю, що у час такої війни вибори в цілому – це великі ризики. Вибори просто зараз – це цунамі для держави, яке розколе Україну. Тому моя стратегія – довести країну до закінчення війни, і зберегти незалежну і суверенну державу», – наголосив президент.

Нагадаємо, 18 серпня колишній міністр оборони Михайло Федоров записав звернення до українців, в якому порушив питання корупції та наголосив на необхідності проведення виборів. Тоді він заявив, що Росія не має вирішувати, коли українцям можна обирати владу.

В Офісі президента відповіли на заяву Федорова словами «хай проводить між балістиками, що тут скажеш». На думку співрозмовника журналістів в ОП, на питання про вибори відповідають російські дрони та балістика.

Зеленський про події на фронті

Під час розмови з журналістами Володимир Зеленський розповів, що у 2026 році українські військові майже повністю звільнили Дніпропетровську область. За його словами, залишилося повернути під контроль 10 км².

За словами президента, головними напрямками наступу росіян є Костянтинівка, Словʼянськ та Краматорськ. На його думку, згодом Росія може розподілити свої сили на інший напрямок для «буферної зони».

Коментуючи потенційні російські удари по українській енергетиці Володимир Зеленський визнав, що не всі «плани стійкості» виконали.

Зазначимо, зустріч Зеленського з журналістами відбулася після того, як Офіс президента відмовився оприлюднювати на офіційному сайті петицій заклик провести пресконференцію президента за участі незалежних українських медіа – «Українська Правда», Bihus.Info, «Слідство.Інфо», «Радіо Свобода», hromadske, The Kyiv Independent, «Суспільне», НВ, «Дзеркало Тижня», ВВС Україна, Liga.net. У відповіді на ініціативу журналіста та автора петиції Данила Мокрика, адміністрація сервісу зазначила, що електронна петиція президентові України «не відповідає встановленим вимогам, відтак її оприлюднення не здійснюється».

Остання публічна пресконференція Зеленського за участі низки українських медіа відбулася ще на початку 2025 року. Після цього президент переважно відповідав на питання під час закордонних візитів чи зустрічей з іноземними делегаціями.