Журналісти назвали прізвища найбільших реальних забудовників Львова

Протягом останніх двох років дозволи отримали компанії, підконтрольні шістьом бізнесменам

ЕкономікаКатерина Родак, 10 грудня 2019330214
Журналісти назвали прізвища найбільших реальних забудовників Львова
Серед забудовників, які отримали найбільше дозволів на будівництво у Львові - Григорій Козловський (посередині), Володимир Дідух (зліва) та Богдан Копитко (справа)

Найбільше дозволів на будівництво у Львові протягом двох останніх років отримали лише шість груп компаній. Найактивніші компанії пов'язані з відомими бізнесменами та колишніми кримінальними авторитетами. Про це йдеться в дослідженні журналістів «Наші гроші. Львів».

Журналісти проаналізували усі містобудівні умови і обмеження, які виконавчий комітет Львівської міської ради видав з липня 2017 по серпень 2019 року і з’ясували, що 35% дозвільних документів на будівництво отримали від мерії лише шість груп компаній.

Найбільше містобудівних умов і обмежень отримали компанії, пов’язані із депутатом ЛМР та відомим бізнесменом Григорієм Козловським. Мова йде про групу компаній Avalon Inc, офіційним власником якої є 37-річний львів'янин Дмитро Палієнко.

На другому місці забудовників опинися власник ПАТ «Львівський холодокомбінат», що випускає морозиво ТМ «Лімо», та колишній кримінальний авторитет Богдан Копитко. Пов’язані з ним компанії ПАТ «Торговий центр «А» та ПАТ «Львівське автотранспортне підприємство-14630» отримали загалом 16 містобудівних умов і обмежень на будівництво. Вони будують житловий комплекс Dolce Vita на вул. Залізничній, 7, а також ЖК 5th Avenue на вул. Городницькій.

Третьою компанією за кількістю отриманих містобудівних умов є ПАТ «Львівський інструментальний завод», яка будує житло під маркою Greenville. Ця компанія отримала 12 дозволів на будівництво у Львові. Серед власників цієї компанії є один з найбільших девелоперів Західної України є трускавчанин Іван Торський, який у 2012 році входив до списку найбагатших українців, а журнал «Фокус» оцінював його статки у 337 млн доларів. У 2008 році Торський став відомим на всю Україну через стрілянину зі своїм бізнес-партнером Володимиром Говірко у ресторані.

У рейтинг львівських забудовників також увійшли компанії «Дюк ЛТД» та «Каньйон», що належать кримінальному авторитету та одному з колишніх фінансистів ВО «Свобода» Володимирові Дідуху («Вова Морда»). Загалом підконтрольні Дідуху компанії отримали 6 дозволів від мерії на будівництво.

Відомий забудовник Володимир Зубик та його компанія «Інтергал-Буд» також отримали шість дозволів на будівництво. Сьогодні компанія набагато більше будує в Києві, а у Львові інтереси групи представлені фірмами «Патриаком» та «Резерв плюс». Найбільшим проектом групи наразі є ЖК «Семицвіт» на вулиці Шевченка, 60.

Ще шість дозволів отримали ПП «Західшляхрембуд» та «Глобус Буд», що об’єднані спільними власниками та брендом. Співвласницею компаній є львів’янка Любов Феник.

Серед забудовників, які активно будують у Львові, також є «Плюс Інвест Девелопмент», «Лев Девелопмент», «Львівська інвестиційна компанія», «Львів Буд Покізол» та «СКБ-Захід».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук