Значна частина вилученого у бойовиків озброєння походить з території РФ, - Міноборони

Гранатомет з написом "Из России с любовью"

Значна частина вилучених у бойовиків зразків озброєння та військової техніки потрапили на схід України з території РФ.

Про це на брифінгу в неділю, 29 червня, заявив заступник начальника головного командного центру Збройних сил України полковника Юрій Миколенко.

«На сході України фіксується дуже багато випадків вилучення у бойовиків зразків озброєння та військової техніки, які мають іноземне походження, тобто не були обліковані і не використовувалися до цього на території нашої держави. Спираючись на проведений попередній аналіз цих зразків ОВТ, найімовірніше можна говорити про Російську Федерацію як країну походження вилученої техніки та зброї», - зазначив Миколенко.

За його словами, найбільш яскравим свідченням цього є останній випадок, коли 27 червня 2014 року було заблоковано, а потім захоплено танк, який бойовики використовували під час атаки на українську військову частину в Артемівську. На обліку у Збройних силах України даний танк Т-64БВ не перебував і не перебуває.

«Тривають відповідні ретельні перевірки, але після попереднього аналізу з'ясовано, що танк Т-64БВ під цим заводським номером був випущений у жовтні 1987 р. на Харківському танковому заводі і відправлений до військової частини, яка на той час дислокувалася на території Росії. На даний час є можливість стверджувати, що бойова одиниця до останнього часу перебувала у списках 205-ї мотострілецької бригади, яка дислокується у російському місті Будьоновську. Про це свідчать корпусний номер танку, номери його агрегатів, а також акумуляторні батареї, виготовлені на одному з підприємств у Санкт-Петербурзі», - зазначив офіцер.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що подібні висновки зроблені і щодо іншої захопленої у терористів зброї. Зокрема, вилучені у бойовиків БМ-21 «Град», РПО-А «Шмель», автомати і снайперські гвинтівки новітніх модифікацій використовуються виключно в армії Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук