20-річний хлопець з ДЦП готується до велоподорожі у Лісабон

Разом з двома друзями Іван Маслюк планує подолати 5 тис. км

СуспільствоІрина Папірник, 5 липня 2016, 12:01 767 1

Хворий на ДЦП 20-річний Іван Маслюк зі села Березівка Радехівського району Львівської області мріє відвідати столицю Португалії Лісабон. Втілити мрію у життя хлопцю допомагають його друзі. Тож через місяць троє відчайдухів вирушать за 5 тисяч кілометрів – лише на велосипедах.

В Івана легка стадія ДЦП. Доля по злому йому усміхнулася і відтепер в кожен свій крок він змушений вкладати неймовірні зусилля. Але сам Іван переконаний: його особливість – це лише страх у голові. Тому якщо він захоче, йому підкориться будь-яка вершина.

«Ніколи не боятися! Люди добрі, не бійтеся, тому що страх породжує сумнів! А якщо ти сумніваєшся в чомусь, то твердість землі під твоїми ногами зникає», – зазначив Іван Маслюк.

От в чому Іван не сумнівається на 100% – так це у своїх друзях. З Олегом хлопець познайомився в нічному клубі, а зі Сашком подружилися вже згодом. Одного разу хлопці зізналися Іванові, що люблять подорожувати і хочуть його взяти із собою в Карпати. І взяли – на гору Високий Верх, а це 1200 кілометрів.

«Ми багато разів пішки проходили цей маршрут, було важко. Було так що 10 кроків ми ступали, далі трохи відпочивали… Йому було важко, але наприкінці він зі сльозами на очах дивився на той краєвид», – пригадав Олександр Луцик, друг Івана.

З друзями Іванові пощастило. І після мандрівок до озер, подорожей на конях хлопець все ж наважився розповісти Олегу і Сашку про свою заповітну мрію – поїхати в Лісабон.

«Він мені тоді сказав, що вони готуватимуться поїхати в таку подорож. Ми подумали: хлопці собі мріють, а мріяти ж ніхто ніколи не забороняє», – розповіли батьки Івана Василь та Світлана Маслюки.

Втім, Іван був упертим. Він щодня тренувався на тренажерах, їздив на коні. І разом з хлопцями шукав велосипед, який зміг би його зробити вільним, знайшов у Німеччині. Велосипед хлопцям подарували благодійники.

І ось уже два тижні Іван разом із Сашком та Олегом впевнено прямують до своєї мети. Вдень вони проїздять по 80 кілометрів. Саме стільки вони долатимуть під час подорожі. Тренування важкі та виснажливі.

«Дуже важкий був початок, а зараз я починаю прибавляти і чудово почуваюся, готовий уже на відсотків 70-80», – зізнається Іван.

Хлопці весь час їхатимуть на своїх велосипедах. Долатимуть країну за країною. Житимуть і в наметах, і в хостелах. Уже мають стартовий бюджет для подорожі. Але досі потребують грошей для здійснення мрії Івана.

Номер картки Івана Маслюка: ПриватБанк 5168 7423 5090 3633.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук