25% українців заявили про вимагання хабарів у державних медичних закладах, – опитування

СуспільствоЮлія Поліковська, 7 листопада 20164622
69% опитаних українців заявили, що у них не вимагали хабара за лікування або медичні послуги протягом останніх двох років

69% опитаних українців заявили, що у них не вимагали хабара за лікування або медичні послуги протягом останніх двох років. Водночас 25% опитаних відзначили, що відповідні факти корупції були. Про такі результати опитування щодо рівня задоволеності державними медпослугами повідомила соціологічна група «Рейтинг».

Найпоширенішою сумою хабара, яку вимагали за лікування або медичні послуги, є 100-250 грн (23%).

У 16% вимагали від 250 до 500 грн, у 14% опитаних – 500-1000 грн, у 16% – понад 1000 грн. Найменш поширена сума – до 50 грн (4%). Лише 5% респондентів заявили, що не платили б ніяких хабарів, якби їх попросили заплатити за лікування.

59% опитаних заявили, що відчували себе зобов’язаними дати медичному працівнику не грошовий подарунок (алкоголь, шоколад), щоб віддячити за лікування. Тільки третина не відчували таких зобов’язань.

37% опитаних заявили, що дуже не задоволені державними медичними послугами за останні п’ять років. Згідно з результатами, 32% – певною мірою не задоволені, 23% – певною мірою задоволені. 4% респондентів не змогли відповісти, 3% – не користуються державними медпослугами, 1% – повністю задоволені.

Крім того, 24% респондентів вважають, що за 2 останні роки загальна якість державних медичних послуг, наданих ним, значно погіршилася, 23% вважають, що погіршилася незначно.

31% опитаних зазначили, що якість залишилася на тому ж рівні, 13% вказали на покращення, 6% – не користувалися державними медпослугами, 4% – не змогли відповісти.

Згідно з опитуванням, 85% респондентів вважають українську медицину далекою від європейських стандартів, 8% – близькою до них, 7% – не змогли відповісти.

Опитування проводилося з 13 по 20 жовтня. Методом особистого інтерв'ю було опитано 1,5 тис. жителів України старше 18 років. Допустима похибка вибірки не перевищує 2,5%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук