У МОЗ розповіли, які переваги чекають на українців після запуску страхової медицини

Під час вибору пацієнтом сімейного лікаря буде скасована прив'язка до місця проживання

У МОЗ розповіли, які переваги чекають на українців після запуску страхової медицини

Переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році і триватиме три роки.

Трансформація системи стартуватиме із запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки української системи охорони здоров’я (поліклініки, амбулаторії, ЦПМСД), повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк зазначив, що за минулі в Україні 25 років було розроблено 21 законопроект про запровадження страхової медицини. «Чимало з них передбачали створення великих бюрократичних структур чи переспрямування бюджетних потоків в чиїсь кишені – на щастя, Верховна Рада не дозволила цього. Мета нашої команди – почати запускати страхову модель медицини на практиці вже у 2017 році і ми знайшли спосіб зробити це з мінімальними і зрозумілими всім змінами в законодавстві», – сказав Ковтонюк.

За його словами, українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою.

«У випадку, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив’язка до місця проживання скасовується. Наша мета – лікар кожній родині. Сімейний лікар повинен стати агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, направляти, слідкувати за здоров’ям та забезпечувати всю первинну діагностику. Сім’я повинна йому довіряти, а для цього лікар має бути мотивований – передусім фінансово», – сказав Ковтонюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук