2 квітня Львів буде у блакитному: відзначатиме день хворих на аутизм

Головні новини Львова за 25.03Ірина Папірник, 25 березня 2015, 19:13 1154 2
дивіться також

У міжнародній спільноті 2 квітня відзначають день хворих людей на аутизм. Цьогоріч Львів також доєднається. Уже зараз на вулиці Нижанківського учасники проекту «Львів у блакитному» розфарбовують стіну. На малюнку мають бути зображені лише кілька елементів ластівки, дівчинка – і все на блакитному тлі.

«Люди з аутизмом по-іншому сприймають світ, у них інша сенсорика, і тому наші слова перетворюються на пташок і долітають до дівчинки в блакитній сукні, а блакитний колір – це міжнародний колір аутизму», – розповів співорганізатор проекту «Львів у блакитному» Костя Бєглов.

У міжнародний день хворих на аутизм, аби привернути увагу людей до цієї хвороби, у Львові планують підсвітити Ратушу та оперний театр у блакитний колір. А ще організатори закликають усіх прийти на роботу в блакитному. Справа в тім, що у світі ця хвороба вже не є проблемою. Її лікують, і суспільство не реагує агресивно на хворих. В Україні навіть не існує статистики, скільки ж недужих страждає від цієї хвороби.

«Донедавна в Україні навіть не існувало такого діагнозу, дуже багато в нас лікарів навіть не можуть поставити діагноз «аутизм», плутають, до прикладу, із затримкою розвитку, що є симптомом різних зазховрювань», – розповіла психолог Світлана Корчагіна.

В Україні не існує жодного державного ценру з реабілітації аутистів, і практично немає приватних закладів. Батьки таких дітей бідкаються, що залишаються із цим захворюванням один на один, а пізніше діти не вливаються в суспільство. Відзначення дня хворих на аутизм в Україні дасть змогу привернути увагу людей до цього захворювання.

Довідка. Аутизм – це вроджене психічне захворювання, з яким можна боротися. Зазвичай, воно проявляється до трьох років у дітей. Вони мало говорять, дивно поводяться, скажімо, не реагують на людей, більше цікавляться предметами. Втім, попри свої вади, більшість з них – генії. Наприклад, на аутизм хворіли Вольфган Амадей Моцарт та Альберт Енштейн, а також досі хворий і не соромиться цього відомий голлівудський режисер Стівен Спілберг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Iryna Papirnyk 26 березня 2015, 16:41

  Раджу вам заглянути в медичний словник. Якщо такого під рукою не має ось посилання на статю в Вікі http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%BC
  Аутизм це хвороба, як рак, як шизофренія, і як алергія. І нічого образливого я в цьому не бачу.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Іруся Бернацька 26 березня 2015, 07:40

  Шановна авторко! Дуже прошу-не вживайте "хворих на аутизм" (аутизм-то не хвороба!), люди (особи) з аутизмом-читається і чується якось толерантніше. Дякую.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук