30% поранених бійців АТО помирають без кваліфікованої меддопомоги

СуспільствоВолодимир Пиріг, 26 листопада 20148750

На передовій на Донбасі до 30% поранених гинуть без вчасної та адекватної медичної допомоги.

Про це заявляють лікарі-добровольці, які повернулися із зони АТО, інформує ТСН.

З першим снігопадом жодна швидка допомога не зможе доправити поранених до лікарні. Районні шпиталі в Донецькій і Луганській областях просять у волонтерів медикаментів та обладнання. При цьому чиновники виправдовуються, що не очікували такої великої кількості поранених.

Лікар-анестезіолог Андрій Черемський у зоні АТО провів чотири місяці добровольцем. За його словами, 30% поранених гинуть у дорозі, поки їх кілометрів із 100 від місця поранення везуть бездоріжжям до кваліфікованого лікаря.

Черемський констатував, що на передовій медична система не готова для прийому поранених бійців і немає адекватної відповіді, що з цим робити далі.

На ці питання немає відповіді і в чиновників. Військових успішно рятують у шпиталях Дніпропетровська, Харкова, Одеси та Києва. Але як доставити їх туди живими, а головне – швидко, ніхто не знає.

«Ми маємо хороші результами військової медицини. Ми втратили всього 0,8% поранених, які доставлені в медичний заклад. Тобто, проблеми є в доставці. Треба високоспеціалізовану допомогу наблизити до бойових дій», – наголосив виконувач обовв’язків міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець.

300 лікарів-добровольців готові їхати на Схід хоч зараз. Це фахівці у вузьких галузях – судинна хірургія, нейрохірургія, травматологія. Але вони в кращому випадку можуть оперувати в районних лікарнях. Це все одно далеко від лінії фронту, кажуть волонтери і медики, що працюють на передовій.

У зоні АТО, переконані вони, потрібні підрозділи на кшталт медичного спецзагону, а також – мобільні перев'язувальні і кілька всюдиходів для евакуації. Такі групи мали б закрити усю лінію фронту. В так званій жовтій зоні лікарі зашивають рани, зупиняють кровотечі, рятують кінцівки і тоді відправляють бійців у зелену зону до Дніпропетровська, Харкова і далі.

А з першим снігом евакуація поранених узагалі може зупинитися, бо для зими бракує медичного транспорту. На передовій, зокрема, не вистачає «Уралів», на базі яких облаштовано операційну. Таким колесам не страшні кучугури снігу у метр. Проте такий автомобіль поки лише один.

«Є підготовлені повноцінні бригади хірургів, є нейрохірурги, абдомінальні, торакальні хірурги, травматологи. Увесь спектр хірургічних втручань, які можна виконати в польових умовах, ми зможемо виконати», – запевнив командир першого добровольчого мобільного шпиталю Максим Циганок.

Проблема тільки в тому, що такий мобільний шпиталь поки що лише один, сформований за гроші благодійників. А їх треба кілька десятків, і за державний кошт. Волонтери запропонували чиновникам організувати евакуацію залізницею, ті обіцяли подумати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук