86% українців вважають себе релігійними, — опитування

Водночас, серед країн Центральної Європи найменше вірян - в Чехії

Більшість дорослих у Центральній та Східній Європі ототожнюють себе з якоюсь релігійною групою та вірять у Бога, про це свідчать дані опитування дослідницького центру Pew у 18 країнах регіону, повідомляє «Громадське радіо».

Винятком з цієї моделі є Чехія, де більшість населення не вірить у Бога. Близько 72% чехів не ідентифікують себе з якоюсь релігійною групою, при чому про те, що вони «атеїст» говорять 25% чехів. Вважають себе релігійними тільки 29% жителів Чехії.

Серед країн з колишнього СРСР, саме в Україні, Білорусі, Вірменії, Росії та Грузії рівень релігійності набагато віщий, не дивлячись на історичний бекграунд атеїстичного Радянського Союзу.

В Україні 86% дорослих людей вважають себе релігійними, трохи менше — у Білорусі. Найбільше вірян у Грузії, там 99% населення ототожнюють себе з якоюсь релігійною групою та вірять у Бога.

Графіка Pew Research Center

Крім того, чехи мають один із найвищих рівнів підтримки легального аборту (84%) та одностатевого шлюбу (65%) у регіоні. Також мешканці цієї країни найімовірніше кажуть, що вони ніколи не відвідують релігійні служби (55%) або не моляться (68%).

Опитування проводили від червня 2015 року до липня 2016 року у 18 країнах Центральної та Східної Європи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук