Абромавичус розповів детальні причини своєї відставки
До теми
Для міністра економрозвитку, який подав у відставку, великим сюрпризом стало те, що деякі з нових політиків полізли в держкомпанії.
«Ми продовжували робити реформу держкомпаній, при цьому розуміючи, що держава поганий власник і тільки приватизація врятує від усього цього дерибану і політичної корупції. З’явився хороший закон про фінансування політичних партій з державного бюджету. Це відразу мінімізує потребу витягати з держкомпаній колосальні грошові ресурси, в тому числі чиновниками ДФС, щоб потім гратися грошима на виборах. Ми придумали обов’язковий аудит, публікувати фінансову звітність – цього ж нічого не було. Створили номінаційний комітет (для відбору керівників держкомпаній). Але це не працювало. Був саботаж призначення людей на керівні посади в держкомпаніях», – розповів він в інтерв’ю виданню «Новое время» у середу, 3 лютого.
За словами Абромавичуса, саботаж і політичний тиск починалися в лінійних міністерствах.
«Ми прибрали можливість ініціювання конкурсу лінійним міністерством щодо топ-60 компаній і забрали цю функцію під міністерство економіки. І, звичайно ж, привабливість посади міністра економіки відразу ж виросла. Туди ще НАК “Нафтогаз” додали в управління. Це ж не так, що НАК “Нафтогаз” вирішили з Міністерства палива та енергетики передати кому попало. Попереду реформи в НАК “Нафтогаз” йде ЄБРР, який дав величезний кредит. Тому ЄБРР, який знає хто і чим займається, сказав (передати НАК “Нафтогаз” в управління) тільки в Міністерство економіки. Після чого привабливість і важливість посади міністра економіки зросла до піднебесся», – розповів Абромавічус.
«Це вилилося з початку цього року в бажання керувати цими потоками. Тиск божевільний. Я вирішив в цьому не брати участь», — зазначив він.
Як повідомляв ZAXID.NET, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус після 14 місяців роботи заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки й активної протидії реформам, які провадить його команда.
«Сьогодні я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра. Причина – різка активізація блокування системних і важливих реформ у нашій країні», – сказав він на прес-конференції в Києві в середу.
«Це вже не просто відсутність підтримки або політичної волі. Це активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра та його сім’ї до нав’язування під великим тиском сумнівних осіб у мою команду й на ключові посади в держпідприємствах», – додав Абромавичус.
Міністр зазначив, що його рішення – не емоційне, воно зумовлене тим, що за наявної системи він і зібрана ним команда не можуть бути ефективними, оскільки на неї дуже сильно тиснуть.
Основною протидією останнім часом Абромавичус назвав одного з лідерів фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка.
За заявами міністра Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) порушило справу.
Після заяви Абромавичуса у відставку подали троє його заступників – Юлія Клименко, Максим Нефьодов і Наталія Микольська.