АП спотворила стенограму зустрічі лідерів фракцій із Зеленським

Кілька парламентарів заявили про те, що документ оприлюднили із перекрученим текстом

Зустріч парламентарів із президентом 21 травня 2019 року

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій, його перша заступниця Ірина Геращенко, а також лідер депутатської фракції «Радикальної партії» Олег Ляшко заявили про спотворення Адміністрацією президента стенограми зустрічі голови держави з лідерами парламенту від 21 травня, пише сайт «Збруч».

Минулого тижня кілька учасників зустрічі виступили з вимогою оприлюднити стенограму зустрічі Володимира Зеленського із фракціями, заявляючи, що АП спотворила суть домовленостей. Зокрема, Банкова нібито видала свою ідею з виборчими новаціями (пропорційна система; виборчий бар'єр – 3%) як депутатську. Тепер же співрозмовники Зеленського заявляють спотворення президентською канцелярією стенограми засідання.

Голова фракції «Радикальної партії» Олег Ляшко обурився тим, що зі стенограми вилучили епізод із Піночетом.

«Я уважно ознайомився з цією стенограмою і стверджую, що ця стенограма оприлюднена в цензурованому вигляді, Зокрема, в моєму виступі під час зустрічі з президентом Зеленським я йому сказав про те, що якщо він буде порушувати Конституцію і закони України, його будуть, як Піночета, доганяти все життя. І нагадав йому історію Піночета, якого у 80 з чимось років заарештували в Лондоні і він помер, перебуваючи під арештом у Лондоні. У цій стенограмі, яка оприлюднена, цього уривку моєї розмови з Президентом Зеленським немає», – сказав Ляшко на засіданні парламенту 31 травня.

Голова ВРУ Андрій Парубій підтвердив, що стенограма від АП має ґанджі. «Я, колеги, хочу підтвердити, що, справді, в стенограмі є деякі перекручення тексту, вилучені деякі речення», – підтвердив спікер.

Водночас, Парубій звернув увагу, що навіть із оприлюдненого тексту видно, що фракції не давали згоди на пропорційну систему з 3-відсотковим бар'єром.

«Навіть з тими змінами кожен, хто почитав стенограму, може підтвердити чітко і відповідально: ніякої домовленості про закриті списки на нараді не було досягнуто – жодної. І це, що було заявлено про домовленість з головами фракцій про відкриті списки, – це відверта неправда. І дуже прикро, коли починається президентство з антиконституційних указів і починається з неправди», – обурився Парубій.

Заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко зауважила у стенограмі одруківки, а також обурилася тим, що Адміністрація Президента добру половину гостей не ідентифікувала за прізвищами – вони фігурують у стенограмі як «Виступаючий». «Більшість присутніх в залі – а це лідери фракцій, запрошені і допущені на 4-й, президентський, поверх за списком – названі як «Виступаючий». Тобто на консультаціях їх так і не ідентифікували, хто є хто? Це дійсно історична стенограма», – прокоментувала стенограму Геращенко у Facebook.

Натомість одруківки стенографістів пані Ірина назвала «епічними». «Наприклад, в стенограмі я начебто говорю про велику роботу ВР «в адаптації законів до сенату». Звичайно, в реалі мова йшла про адаптацію до ЄС і НАТО», – поправила вона.

Стенограма дійсно наповнена ляпами, наголошує «Збруч». Зокрема, мажоритарна система називається «можеритальною», імперативний мандат – «інтерактивним», а делегітимізація – «делівітімізацією». Прізвища публічних осіб перекручено: зокрема, політв'язні Олег Сенцов і Олександр Кольченко названі «Синцов, Коченко», а голова НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв – Кобєлєвим. Коли Андрій Парубій говорив про тренди – його фразу подали з «тентами» («Ми зайшли в дуже небезпечний тент»).

Нагадаємо, 24 травня в Україні офіційно розпочався виборчий процес із дострокових виборів до Верховної Ради. Голосування має відбутися 21 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук