Аграрії припускають подорожчання хліба до ₴10 вже у травні

ЕкономікаІрина Данилів, 4 лютого 201524360

Перший заступник міністра аграрної політики України Ярослав Краснопольський повідомив, що через девальвацію національної валюти вже у травні може зрости вартість продовольчої пшениці, а це в свою чергу призведе до зростання ціни на хліб до 10 гривень. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики України Ярослав Краснопольський.

«У травні минулого року ціна на продовольчу пшеницю становила 2500 грн/т. Враховуючи дворазову девальвацію національної валюти, прогнозована ціна на травень 2015 року - 4500-5000 грн/т, отже, ціна борошна буде сягати від 6 до 8 тисяч гривень за тонну. В результаті, максимальна кінцева ціна на хліб - 9-10 гривень», - цитує  Краснопольського  УНІАН.

На думку чиновника, така ціна може призвести до негативних соціальних наслідків. Також він назвав ще ряд ризиків, які можуть призвести до зростання ціни, а саме, стан озимих (близько 16% - слабких та зріджених посівів), військові дії, подорожчання матеріально-технічних ресурсів.

За словами Краснопольського, девальвація нацвалюти додатково сприяє експортній активності. Відтак, варто шукати «компромісні та цивілізовані шляхи стримування занадто активного експорту». 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук