Ахметов винен «Сбербанку России» ₴1,4 млрд за «Укртелеком»

У ГПУ повідомили, що все ліквідне майно компанії закладене по кредитах Сбербанку Росії

Ахметов винен «Сбербанку России» ₴1,4 млрд за «Укртелеком»
фото EPA/UPG
«Укртелеком» заклав своє ліквідне майно Сбербанкові Росії за кредит на $250 млн

Борг «Укртелекому» перед українською «дочкою» Сбербанку Росії становить близько 1,4 млрд грн. Про це повідомляє liga.net.

За даними слідства ГПУ, «Укртелеком» заклав все своє ліквідне майно Сбербанкові Росії за кредитним договором на $250 млн. Співробітники прокуратури ведуть кримінальне розслідування щодо того, чи виконала ЕСУ (дочірня компанія СКМ) умови приватизації найбільшого українського оператора фіксованого зв'язку та інтернету.

За інформацією ГПУ, Сбербанк видав кредит під заставу активів, пов'язаних з наданням мобільних телекомунікаційних послуг. А термін його погашення (до 16 листопада 2016 року) вже давно минув. При цьому в «Укртелекомі» стверджують, що сума застави значно менше, ніж $250 млн, але точної суми застави не називають.

У новому звіті «Укртелекому» за другий квартал зазначено, що загальна заборгованість оператора за кредитами зараз становить 1,736 млрд грн. Частину з цієї суми (343 млн грн) оператор ще за підсумками 2016 року був винен China Development Bank. Договір з китайським банком на отримання довгострокової кредитної лінії з лімітом $50 млн «Укртелеком» уклав наприкінці 2015 року. Мета позики - модернізувати мережу.

Як повідомлялося, державні «Ощадбанк» та «Укрексімбанк» вимагають через суд стягнути борги з ЕСУ в розмірі 1,1 млрд грн та 2,83 млрд грн відповідно. У квітні 2013 року «Укрексімбанк» купив облігації ЕСУ номіналом 2,24 млрд грн. У березні 2017 року ЕСУ повинна була погасити облігації, однак цього не зробила. Розміщення облігацій у 2011 році допомогло ЕСУ купити 92,8% акцій «Укртелекому».

Нагадаємо, Фонд держмайна в травні 2011 року продав 92,79% акцій «Укртелекому» українській «дочці» австрійської компанії EPIC - фірмі ЕСУ - за 10,5 млрд грн. Потім ЕСУ перепродала цей актив групі СКМ Ріната Ахметова. Бізнесмен став власником компанії опосередковано. Він придбав у EPIC 100% акцій компанії UА Тelecominvest Limited, якій належать корпоративні права українського ТОВ «ЕСУ». Остання компанія є безпосереднім власником «Укртелекому», контролюючи майже 93% акцій компанії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук