Активісти розповіли, хто з депутатів найбільше користується автопарком Верховної Ради

Найчастіше машинами парламенту їздив мільйонер Євген Балицький з «Опозиційного блоку»

Серед користувачів службових авто ВРУ є і доларові мільйонери

У серпні 78 нардепів користувалися службовими автомобілями, водночас 65 з них вказали автомобілі в своїх е-деклараціях, а 54 нардепи мають власні автомобілі. Найбільше користувався таксопарком Апарату Верховної Ради мільйонер Євген Балицький з «Опоблоку».

Як повідомив рух ЧЕСНО з посиланням на дані порталу відкритих даних Верховної Ради, найбільше за кількістю годин – 24 год 50 хв – службовими автомобілями користувався нардеп-мажоритарник із Запорізької області Євген Балицький («Опозиційний блок»). У нардепа Балицького за даними е-декларації за 2017 рік є три автомобілі у декларації, зокрема, один Mercedes Benz 2008 року належить безпосередньо нардепові.

На другому місці позафракційний нардеп Юрій Левченко, у якого немає власного автомобіля. У коментарі руху ЧЕСНО Левченко сказав, що водійське посвідчення має з 18 років, але з того часу так і не був за кермом.

«Я використовую службову машину в межах тих офіційних ресурсів, які надають позафракційному народному депутату для робочих потреб. Я за чотири роки жодного разу не використав автомобіль ВР для якихось особистих потреб... ну там, не знаю, в магазин поїхати чи на якийсь там відпочинок чи щось таке», – зазначив він.

Також Левченко повідомив, що простій автомобіля також є частиною поїздки, окрім того обмеження у правилах користування автопарком. «Його можна використовувати виключно в місті Київ, а також до аеропорту Бориспіль – це єдиний випадок, коли можна за межами Києва використовувати автомобіль», – повідомив депутат.

Щодо автопарку, то нардепу давали «старенькі Школи і Опелі десь 50 на 50», яким, на його думку, не менше як 15-20 років.

На третьому місці – позафракційна народна депутатка Ганна Гопко, у якої в декларації є автомобіль чоловіка Honda Civic. Гопко повідомила, що серпень, незважаючи на період відпусток, – це хороша нагода і обов'язок далі працювати, як це роблять військові на Сході України. На питання про мету поїздок народна депутатка повідомила, що перебувала на робочому місці в Комітеті з закордонних справ, а також надала перелік робочих подій. Гопко також наголосила на тому, що користувалася службовим авто в межах Києва.

Серед користувачів службових авто є і доларові мільйонери, зокрема мажоритарник Геннадій Чекіта з БПП задекларував готівкою 1,95 млн дол. Він користувався державною автівкою один раз впродовж однієї години.

Зауважимо, що ст. 23 Закону «Про статус народного депутата» передбачає право нардепів на транспортне забезпечення, зокрема у частині восьмій вказано, що «для вирішення питань, пов'язаних із здійсненням депутатських повноважень в межах міста Києва, народним депутатам надається автотранспорт Верховної Ради України». Згідно із «Положенням про порядок закріплення та використання автомобілів ВРУ» часовий ліміт на поїздки становив 25 годин на місяць.

З повним переліком нардепів, які користувалися службовими авто, можна ознайомитися за посиланням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук