Рух ЧЕСНО дослідив, як Олег Ляшко та його партія лобіюють інтереси Ріната Ахметова

Олег Ляшко з емблемою ФК «Шахтар» — клубу Ахметова

За рекламу в медіа найбагатшого українця Ріната Ахметова «Радикальна партія» заплатила в сотні разів менше, ніж мала би. Є підстави вважати, що різницю вона «відробила» голосуванням у Верховній Раді за потрібні олігарху законопроекти, а також за їхнє лобіювання у ЗМІ. Про це йдеться у дослідженні руху ЧЕСНО.

Зазначається, що «Радикальна партія» у рекламуванні себе робить ставку на телебачення і виготовлення сувенірної продукції. На останню за два роки було витрачено понад 9 млн грн. «У переліку основних отримувачів коштів від РПЛ ви не побачите ні телеканалу «Україна», ні газети «Сегодня». За два роки ТОВ «Медіапартнерство», яке і забезпечує рекламу у медіахолдингу Ахметова, отримало від партії Ляшка лише 200 тис. грн за інформаційні послуги в газеті «Сегодня», – пишуть аналітики руху.

Проте реклама радикалів розміщується із маркуванням, яке порушує норми закону України «Про рекламу».

За два роки Ляшку присвячено щонайменше 87 матеріалів (72 – у 2017 році). Найдешевший офіційний варіант розміщення матеріалу в газеті «Сегодня», відповідно до наданих розцінок, складає 14 тисяч 675 гривень. Це ¼ шпальти, проте насправді новини про Ляшка займають більше від чверті шпальти.

Піар Ляшка у газеті, що належить Рінатові Ахметову

«Та навіть у такому випадку вартість рекламної кампанії лише за 2017 рік мала б скласти 1 мільйон 56 тисяч гривень. Ймовірно, «Радикальна партія» платила за публікації готівкою (редакція надає 30% знижку на київський випуск газети у випадку розрахунку готівкою) або послугами ... Не варто забувати і про веб-сайт segodnya.ua, котрий має одне з найбільших охоплень серед усіх новинних сайтів України», – йдеться у дослідженні ЧЕСНО.

Згідно з аналізом ЧЕСНО цього сайту, за 2016-2017 роки 266 матеріалів мали ознаки замовності. Частина цих матеріалів дублює опубліковані в газеті. Втім, на сайті вони вже не мають рекламного маркування. Вартість немаркованої політичної новини на segodnya.ua, згідно з наданими ЧЕСНО рекламною агенцією даними, становить 19 тис. грн.

Кореспондент ЧЕСНО звернувся по коментар до редакції і рекламного відділу «Сегодня», проте відповіді на момент публікації не отримав.

«Ці ж матеріали з'являються в новинному блоці і на телеканалі «Україна», який у фінансових звітах «Радикальної партії» взагалі не фігурує. Згідно з даними «Детектору медіа», наданими Громадському руху ЧЕСНО, Олег Ляшко протягом 2016-2017 років понад 120 разів з'являвся лише в новинній програмі «Сегодня», – пишуть аналітики.

На каналі «Україна» Ляшко частий гість у студії, з яким обговорюють усі політичні та економічні теми. Він присутній ледь не в кожному репортажі з парламенту, а деякі його коментарі можна розцінити як просування інтересів бізнесу Ріната Ахметова. Часто ці коментарі головний «радикал» дає безпосередньо з заводів Ахметова, зазначають у ЧЕСНО.

Дослідники стверджують, що депутати «Радикальної партії» не лише публічно лобіюють рішення, потрібні Ахметову, але й за деякі з них голосують синхронно з «Опозиційним блоком». Наприклад, депутати виступали проти економічної блокади Донбасу. Останній не був зацікавлений у блокаді, оскільки, по-перше, торгував вугіллям із шахт на окупованій території, по-друге, підприємства Ахметова залежали від поставок сировини з окупованих територій.

Окремою темою стало питання підвищення тарифів на залізничні перевезення. «Радикали» в унісон з представниками ахматівського «Метінвесту» заявляли, що не варто підвищувати тарифи на залізничні перевезення протягом трьох років.

РПЛ голосує синхронно із «Опоблоком», натисніть для збільшення

«Радикальна партія» працює в тісному зв'язку з медіахолдингом «Сегодня» та групою СКМ. Депутати публічно просувають потрібні промисловій групі рішення та синхронно голосують за них з депутатами з «Опозиційного блоку». За це вони отримують безлімітний доступ до медіа «Сегодня». Це не є незаконним, оскільки немає закону, який би зобов'язував депутатів виконувати передвиборчі обіцянки, – підсумували аналітики громадського руху ЧЕСНО.

Наразі коментарів від представників РПЛ та її лідера немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук