Американські хірурги вперше в Україні для лікування опіків використали лазер

За тиждень пластичні хірурги безкоштовно прооперували у Львові 54 дитини

Головні новини Львова 29.09Олександра Баландюх, 29 вересня 2017, 16:24 557 1
дивіться також

Упродовж тижня, з 23 по 30 вересня, три бригади американських пластичних хірургів і анестезіологів оперували і консультували дітей, які перенесли опіки. За цей час вони встигли проконсультувати 109 дітей з різних областей України ( четверо з зони АТО) й прооперувати рекордну кількість дітей, які отримали опіки – 54 дитини (торік 40). Серед маленьких пацієнтів були ті, кого вперше оперували, й ті, кого фахівці зі США вже оперували раніше.

«Операції при опіках відрізняються від інших операцій, – сказав ZAXID.NET професор Гарвардської медичної школи, керівник виїзної клініки США Геннадій Фузайлов. – Якщо, скажімо, у дитини є кила, її під час операції забрали й проблеми більше нема. При опіках неможливо провести операцію і вирішити проблему назавжди. При опікових травмах виникає дефіцит шкіри, і коли дитина росте, цей дефіцит стає ще більшим. Тож поки маленький пацієнт ростиме, йому потрібно буде проводити операції. Радий, що цього разу у нас були пацієнти, котрим в майбутньому операції вже не знадобляться».

Виїзна клініка США до Львова приїхала вже в сьоме. Але цього разу вони вперше використали найсучасніший метод лікування рубців – лазер. Як пояснив ZAXID.NET пластичний хірург Бранко Бойовіч, цей метод широко використовують у США і він дає чудові результати. Раніше рубці доводилося забирати хірургічним методом, а під дією лазера рубці просто розсмоктуються і зникають. Тобто, цей метод дозволяє забирати рубці нехірургічним способом. І його можна використовувати для лікування опіків як у дітей, так і в дорослих.

Такий лазер, за словами Геннадія Фузайлова, в Україні є лише в Одесі і там його використовують у косметичних цілях. Для лікування опіків у Львові його використали вперше, хоч у світі цей метод лікування рубців є найпрогресивнішим. Використання лазера є доволі дорогим, але всі процедури для українських пацієнтів є безкоштовні.

Американські фахівці у рамках проекту « Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям» надають допомогу лише дітям, які перенесли опіки, але цього разу вони зробили виняток і прооперували і двох дорослих, один з яких – учасник АТО, який отримав опіки на передовій.

Співпраця між американськими і львівськими лікарями триватиме і надалі. Наступного року у вересні хірурги виїзної клініки США знову відвідають Львів і рятуватимуть обпечених дітей, але планують, що їх буде значно більше ( тепер їх було дев’ять) і вони зможуть допомогти значно більшій кількості дітей, що зазнали опіків.

У кожний свій приїзд американські лікарі привозять до Львова і гуманітарну допомогу. Цього разу – 60 спеціальних насосів, які конче потрібні в лікарнях, де є палати інтенсивної терапії - вони дозволяють чітко дозувати ліки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук