Amnesty International закликала розслідувати нові вбивства полонених бійців АТО на Донбасі

Amnesty International закликала розслідувати нові вбивства полонених бійців АТО на Донбасі
фото Kyiv Post
Російський бойовик «Моторола»

Нові свідчення про вбивства затриманих солдатів вимагають термінового розслідування. Цього вимагає правозахисна організація Amnesty International, йдеться у прес-релізі опублікованому на сайті організації.

Правозахисники повідомили, що нові шокуючі докази вчинення вбивств у формі страт проросійськими бойовиками на Донбасі свідчать про термінову необхідність проведення розслідувань. Крім того, треба вжити інших заходів для вирішення гуманітарної кризи та кризи у сфері прав людини у регіоні.

«Нові докази цих позасудових страт тільки підтверджують те, про що ми підозрювали протягом тривалого часу. Питання полягає тепер у наступному: що лідери сепаратистів збираються з цим робити?», - сказав заступник директора програми Amnesty International у Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.

«Катування, жорстоке поводження та навмисне вбивство солдатів, яких було затримано, поранено та тих, хто здався, є воєнними злочинами. Ці останні свідчення повинні бути негайно, ретельно і неупереджено розслідувані, а винні мають бути притягнуті до відповідальності визнаними органами в рамках справедливого судового розгляду», - додав він.

Досліджені експертами Amnesty International відеоматеріали показують, як українського солдата Ігоря Брановицького, одного з захисників Донецького аеропорту, затримують та допитують. Опубліковані на YouTube відеокадри вказують на те, що його били по обличчі. Протім його утримували в полоні допоки не вбили.

Крім того, у статті на сайті української англомовної газети KyivPost є заява бойовика «Мотороли» щодо того, що він «розстріляв 15 полонених» солдат українських збройних сил.

«Ця моторошна «сповідь» сепаратиста, разом з відео-доказами, свідченнями очевидців та зростаючою кількістю доказів порушень щодо затриманих з обох сторін, вказує на нагальну необхідність незалежного розслідування цього і всіх інших порушень в ході цього конфлікту, який розпочався рік тому», - сказав Денис Кривошеєв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук