Amnesty International засудила Білорусь за розстріл засуджених

СвітЮлія Поліковська, 1 грудня 20162890

Правозахисники міжнародної організації Amnesty International засудили владу Білорусі за приведення у виконання кількох смертельних вироків в мінському СІЗО №1. Про це йдеться у повідомленні на сайті організації.

Починаючи з 5 листопада в Мінську були розстріляні щонайменше двоє засуджених до смерті громадян. Є ймовірність, що жертвою розстрілу став ще один засуджений до вищої міри покарання. При цьому на початку місяця у Білорусі налічувалося четверо засуджених до страти громадян.

«Зачистка смертників – жахлива міра для будь-якої країни, але особливо ганебно, що в Білорусі смертні вироки зазвичай приводяться у виконання таємно, а розстріл може статися в будь-який час», – заявила з цього приводу координатор кампаній по Білорусі в Amnesty International Айша Джанг.

За її словами, сплеск кількості страт у Білорусі був несподіваним, оскільки, багато правозахисників вважали, що держава рухається до скасування цієї міри покарання.

За інформацією білоруських активістів, у листопаді розстріляли Сергія Хмелевського і Івана Куліша, а також, ймовірно – Геннадія Яковицького. Доля ще одного засудженого – Сергія Вострикова – викликає у правозахисників занепокоєння.

Зазначено, що з листопада 2014 року до кінця 2015 року у Білорусі стратили одну людину. 18 квітня було приведено у виконання смертний вирок відносно Сергія Іванова.

«Amnesty International виступає проти смертної кари у всіх випадках і за будь-яких обставин. Смертна кара порушує право на життя, визнане Загальною декларацією прав людини, і є вищим проявом жорстокого, нелюдського і такого, що принижує гідність покарання», – заявили в організації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук