Аналітики зафіксували суттєве пожвавлення торгівлі між Україною та Росією

Імпорт з Росії зріс на 40%, а експорт з України – на 10%

Аналітики зафіксували суттєве пожвавлення торгівлі між Україною та Росією
фото espreso.tv
Торгівля між Україною та Росією пожвавилася

Обсяг торгівлі України з Росією зріс вперше за чотири роки. Показники зовнішньоекономічної діяльності з країною-агресором у 2017 році суттєво зросли, свідчать підрахунки компанії «YouControl», засновані на даних Держстату.

За підрахунками аналітиків компанії, за 2013-2016 роки товарообіг між Україною і Російською Федерацією скоротився у 4,4 рази. Однак у 2017 році спостерігається суттєве пожвавлення торгових відносин.

Імпорт російських товарів у 2017 році виріс на 40% – з 5,1 млрд доларів до 7,2 млрд доларів. Зокрема, йдеться про нафту, добрива і чорні метали. Крім того, на 161% зросли вартісні поставки залізничних локомотивів і на 191% – свинцю з Росії. Імпорт мінеральних продуктів зріс на 42,9%.

У порівнянні з 2016 роком, експорт товарів із України у Росію у 2017-му зріс на 10% – з 3,5 млрд доларів до 3,9 млрд доларів. Україна більше продавала мінеральну та хімічну продукцію, машини, обладнання. Також Україна відправила на експорт на 163% більше жирів рослинного і тваринного походження.

Як зазначили аналітики, до 2013 року зовнішньо-економічні стосунки з Росією були настільки тісними, що важко було собі уявити якісь кардинальні зміни. Акції громадських активістів «Не купуй російське» чи «Бойкотуй російське» почались ще 14 серпня 2013 року у відповідь на торговельну експортну блокаду України з боку Росії. З березня 2014 року акція набула іншого характеру і стала етапом протесту проти російського вторгнення на територію України та анексії Криму. Того ж року Україна почала вводити офіційні санкції проти Росії і цей процес триває досі.

Як повідомляв ZAXID.NET, Україна раніше підвищила антидемпінгові мита на аміачну селітру з Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук